REKLAMA

MF ma pomysł na wsparcie inwestycji prywatnych

2020-09-02 18:32
publikacja
2020-09-02 18:32
fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

Ministerstwo Finansów pracuje nad szeregiem rozwiązań, które będą miały na celu pobudzenie inwestycji prywatnych, jesienią przedstawi projekt ustawy - powiedział wiceminister finansów Piotr Patkowski. Dodał, że resortowi zależy na zachęceniu inwestorów zagranicznych do inwestowania w Polsce, ale także na pobudzeniu inwestycji krajowych przedsiębiorców.

„Nowe rozwiązania, które nazywamy obecnie +mieczem+, jak zapowiada minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, to myślę, że gdyby przełożyć to określenie na język konkretów, to przełożyłbym to na inwestycje rządowe w kierunku rozwijania inwestycji prywatnych i zachęty. To jest np. estoński CIT, który teraz procedujemy. Ale też szereg innych rozwiązań, które wraz z Ministerstwem Rozwoju jesienią będziemy chcieli przedstawić. Mamy nadzieję, że to w jakiś sposób zachęci przedsiębiorców, żeby te inwestycje prywatne podejmować” – powiedział podczas panelu w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Patkowski.

Wiceminister powiedział dziennikarzom, że obok estońskiego CIT, MF pracuje nad osobnym pakietem rozwiązań.

„Jesienią chcielibyśmy, żeby to przeszło przez rząd i trafiło na Radę Ministrów. Chcemy zachęcić do sprowadzania inwestycji zagranicznych i lokowania tutaj, wiadomo, że toczy się o to globalna batalia, ale też zachęcać naszych krajowych przedsiębiorców” – powiedział dziennikarzom Patkowski, w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. (PAP Biznes)

pat/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
breadth
dobrze, że mamy takich fachowców z doświadczeniem i kompetencjami
antek10
ZUSy, płace minimalne poszły astronomicznie w górę a teraz łaskawcy chcą aby przedsiębiorca jeszcze inwestował łahahahahahaha
jacek-19
"Dodał, że resortowi zależy na zachęceniu inwestorów zagranicznych do inwestowania w Polsce," - tak ! A potem beda "przerabiali" na polskie albo skonfiskuja !
antybolszewik
Ale to nie o to chodzi aby zniszczyć inwestycje krajowe i na preferowanych (nieoprocentowanych) warunkach sprowadzać inwestycje zagraniczne. To po pierwsze nieuczciwa konkurencja wobec Polaków. Po drugie to kieruje inwestorów do szybkich zysków i wyprowadzenia funduszy.
macierz
No cóż, jaki kraj, takie inwestycje i płace, tania siła robocza napędza ten kraj, gorzej że z tych inwestycji nic nie wynika, prócz wyzysku pracownika.
bt5
Ręce opadaja : inwestycje następuja tylko wtedy kiedy nie ma dostępu do taniej siły roboczej. A czytam ogłoszenie skierowanie do Ukraińców od Fabryki Mercedesa w Jaworze - 12.75 zł/h netto. Jak takie koncerny z kałdami w PL płaca grosze to nikt inny nie będzie się wyrywał i inwestował bo niby po co skoro można sobie Ręce opadaja : inwestycje następuja tylko wtedy kiedy nie ma dostępu do taniej siły roboczej. A czytam ogłoszenie skierowanie do Ukraińców od Fabryki Mercedesa w Jaworze - 12.75 zł/h netto. Jak takie koncerny z kałdami w PL płaca grosze to nikt inny nie będzie się wyrywał i inwestował bo niby po co skoro można sobie ścignać pracowników z najnędzniejszych krajów.
marxs
nic dziwnego ze teraz nowym mercedesem nawet za bramę zakładu trudno wyjechać bo kółka odpadły

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki