REKLAMA

Liczba nowych bezrobotnych w USA wzrosła o 16 tys.

2015-11-05 14:51
publikacja
2015-11-05 14:51
Dodaj Bankier.pl w Google

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wzrosła do 276 tys. z 260 tys. tydzień wcześniej - poinformował Departament Pracy USA.

Liczba nowych bezrobotnych w USA wzrosła o 16 tys.
Liczba nowych bezrobotnych w USA wzrosła o 16 tys.
fot. Fausto Giaccone / / FORUM

fot. REUTERS / / FORUM

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 262 tys.

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła 2,163 mln w tygodniu, który skończył się 24 października - podał Departament Pracy. Tutaj analitycy spodziewali się 2,140 mln osób. (PAP)

Natomiast wydajność pracy amerykańskich pracowników zatrudnionych w sektorach poza rolnictwem wzrosła o 1,6 proc. w II kwartale 2015 r. Analitycy spodziewali się w II kwartale spadku wydajności pracy o 0,3 proc.

Wakacje na giełdzie

Jednostkowe koszty pracy w II kwartale wzrosły 1,4 proc. kdk. Analitycy oczekiwali tu wzrostu o 2,5 proc.

wst/ ana/(PAP)

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Stany Zjednoczone/USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki