REKLAMA

Laudamotion: nowa linia lotnicza wchodzi do Polski

2018-10-04 09:55
publikacja
2018-10-04 09:55

Laudamotion, niewielka austriacka linia lotnicza, uruchomi swoje pierwsze połączenie z Polski. Przewoźnik, w którego zainwestował były kierowca Formuły 1 Niki Lauda, będzie latać z Krakowa do Wiednia.

fot. REUTERS/Leonhard Foeger / / FORUM

Jak na razie Laudamotion planuje w Polsce otworzyć tylko jedno połączenie – z krakowskiego lotniska Balice do stolicy Austrii. Pierwszy lot odbędzie się  28 października. Kursy odbywać się będą cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Czas trwania lotu to godzina.

Tego samego dnia samoloty Laudamotion rozpoczną kursy do Larnaki na Cyprze, Kopenhagi, Tillé we Francji, Dublinu, Bolonii, Bukaresztu i Madrytu.

Bilety na kursy debiutującej w Polsce linii Laudamotion można kupić na… stronie Ryanaira. Na początku sierpnia tani irlandzki przewoźnik kupił 75 proc. udziałów w austriackich liniach. Laudamotion powstały w 2003 r. jako linie lotnicze Niki, założone przez byłego mistrza świata Formuły 1 Nikiego Laudę.

W sierpniu 2018 r. Laudamotion przewiozły pół miliona pasażerów. Wskaźnik wypełnienia samolotu operatora wynosił 92 proc.

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki