REKLAMA

LETUS CAPITAL S.A.: Zmiana harmonogramu emisji tokenów IFO oraz stan prac nad dronem IFO

2023-02-27 22:20
publikacja
2023-02-27 22:20
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 5 / 2023
Data sporządzenia: 2023-02-27
Skrócona nazwa emitenta
LETUS CAPITAL S.A.
Temat
Zmiana harmonogramu emisji tokenów IFO oraz stan prac nad dronem IFO
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Letus Capital S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej “Spółka”, “Emitent”) informował w komunikacie ESPI nr 5/2022 dnia 29 kwietnia 2022 r. o emisji tokenów związanych z projektem IFO (dawniej IFO 2020). Ponadto Spółka komunikatem ESPI 18/2022 z dnia 14 listopada 2022 r. informowała o aktualizacji haromonogramu emisji tokenów IFO.
W dniu 27 lutego zarząd Emitenta podjął decyzję w sprawie nowego harmonogramu emisji tokenów IFO. Emisja tokenów IFO w formule tzw. Initial Coin Offering (dalej “ICO”) zostanie rozpoczęta w dniu 2 marca 2023 r. i będzie trwała do dnia 31 maja 2023 r. Spółka będzie miała możliwość wydłużenia czasu trwania ICO.
Celem emisji tokenów IFO jest pozyskanie kwoty od 100 000 USD do 300 000 USD, która ma zostać przeznaczona na sfinansowanie dalszych prac nad prototypem drona IFO. Ponadto po zakończeniu prac nad prototypem pozostałe środki z ICO zostaną przeznaczone na komercjalizację drona IFO. Jeśli z emisji tokenów IFO pozyskana kwota będzie niższa od 100 000 USD to emisja tokenów IFO nie dojdzie do skutku, a Emitent będzie poszukiwał innych źródeł finansowania.
Środki finansowe, które zostaną pozyskane ze sprzedaży tokenów będą stanowiły przychody Emitenta i będą mogły zostać wykorzystane tylko i wyłącznie na projekt IFO. Osoby, które nabędą tokeny (dalej “Tokenariusze”) wejdą z Emitentem w stosunek prawny o charakterze dzierżawy praw własności intelektualnej. Tokenariuszom z tytułu nabycia tokenów IFO będzie przysługiwało prawo do udziału w 7% zysków generowanych ze sprzedaży każdego wyprodukowanego i sprzedanego przez Emitenta drona IFO. Wysokość wynagrodzenia dla Tokenariuszy określa szczegółowo White Paper i Regulamin tokenizacji.
W komunikacie ESPI 18/2022 Emitent informował, że ICO tokenów IFO zostanie rozpoczęte po odbyciu pierwszego pomyślnego lotu drona IFO, a środki pozyskane z ICO będą przeznaczone na: produkcję, certyfikację, ochronę znaków towarowych i komercjalizację drona IFO. Emitent zmienił założenia dotyczące celu wykorzystania środków oraz daty rozpoczęcia ICO. Przyczyną tej zmiany są przedłużające się prace nad prototypem oraz potrzeba pozyskania dodatkowych środków na kontynuację prac.
Obecny prototyp drona IFO potrafi wznieść się w powietrze. Po pierwszym locie zidentyfikowano, że prototyp ten wymaga dalszych prac, ponieważ obecna charakterystyka lotu drona IFO nie spełnia jeszcze wszystkich założeń. Kluczowymi innowacjami drona IFO mają być: (I) cichy lot, (II) siedmiokilogramowa przestrzeń załadunkowa mieszcząca się w obudowie drona, (III) zabudowane wirniki zwiększające bezpieczeństwo, (IV) bezprzechyłowa zmiana kierunku lotu oraz (V) energooszczędność.
Emitent ocenia, że komercjalizacja drona IFO może mieć istotny wpływ na jego wyniki finansowe w przyszłości. Emitent ocenia, że potencjał komercyjny drona IFO wynika z innowacyjnych rozwiązań technicznych.
Emitent podkreśla, że projekt IFO jest aktualnie na wczesnym etapie rozwoju i w związku z tym projekt ten jest obarczony wieloma ryzykami. Emitent w kolejnych komunikatach będzie informował o istotnych etapach dotyczących rozwoju projektu IFO oraz ICO.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2023-02-27 Tomasz Andrzejczak prezes zarządu Tomasz Andrzejczak
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki