REKLAMA
WEBINAR

Złoty pokazuje siłę. Kurs euro ponownie spadł poniżej 4,50 zł

2023-05-23 09:27
publikacja
2023-05-23 09:27

Po poniedziałkowym rajdzie polska waluta pozostaje silna. Wtorkowy poranek przyniósł powrót kursu euro poniżej linii 4,50 zł. Złoty umocnił się pomimo słabych danych z polskiego przemysłu.

Złoty pokazuje siłę. Kurs euro ponownie spadł poniżej 4,50 zł
Złoty pokazuje siłę. Kurs euro ponownie spadł poniżej 4,50 zł
fot. Przemek Tokar / / Shutterstock

We wtorek o 9:25 kurs euro wynosił 4,4879 zł. Dzień wcześniej euro potaniało o 4 grosze i to pomimo tego, że dynamika produkcji przemysłowe odnotowała najsilniejszy spadek od niemal trzech lat, wyraźnie rozmijając się z i tak już pesymistycznymi oczekiwaniami ekonomistów.

- Złoty konsekwentnie walczy o złamanie bariery 4,50 za EUR. Lokalnie wydarzeniem dnia będzie publikacja danych o sprzedaży detalicznej. Naszym zdaniem jej dynamika w ujęciu rocznym nie spadła tak silnie jak zakłada konsensus, co może stanowić argument za niewielkim umocnieniem polskiej waluty - napisali w raporcie ekonomiści Banku Millennium.

Reklama

Stabilna pozostaje sytuacja na najważniejszej parze walutowej świata. Kurs EUR/USD notowany jest blisko najniższych poziomów od dwóch miesięcy, ale zmienność pozostaje stosunkowo niska. W rezultacie za dolara trzeba było zapłacić prawie 4,16 zł. To o 6 groszy mniej niż jeszcze w ubiegłym tygodniu, lecz wciąż powyżej tegorocznego minimum (4,1028 zł).

Frank szwajcarski wyceniany był na 4,6271 zł, czyli o pół grosza niżej niż dzień wcześniej. Helwecka waluta od początku kwietnia umacnia się względem euro. Siły franka jednak nie widzimy na polskim rynku walutowym, gdzie złoty zyskuje do euro mocniej  niż frank.

KK

Źródło:
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
lovepis
Dziękujemy NBP że działacie. Ci co tego nie widzą niech jadą do niemiec z tus....
pozwólmy pracować fachowcom
stefan_wilmont_i_ryszard_cyba
Złomówka niczym złotówka sie ostatnio zachowuję bez wyraznego powodu. Inflacja najwyzsza w UE, spadajace wskazniki a złomówka rosnie. Jankesi nawet przyobiecali 4 mld $ na elektrownie atomowe. Coś czuję ze ktoś w Goldmanie dostał XI przykazanie - kupuj złomówke przed wyborami :) Demokracji trzeba dopomoc dokonac wlasciwego wyboru.Złomówka niczym złotówka sie ostatnio zachowuję bez wyraznego powodu. Inflacja najwyzsza w UE, spadajace wskazniki a złomówka rosnie. Jankesi nawet przyobiecali 4 mld $ na elektrownie atomowe. Coś czuję ze ktoś w Goldmanie dostał XI przykazanie - kupuj złomówke przed wyborami :) Demokracji trzeba dopomoc dokonac wlasciwego wyboru. NIe oddadza łatwo najlepszej kolnii z najlepszymi murzynami do strzyżenia hehehe
ohh
w końcu jakaś prawda na tym forum, w Polsat News też już głośno, że USA pomaga wygrać wybory. Euro za 3 PLN jak to zostało obiecane.
stefan_wilmont_i_ryszard_cyba
Złomówka ostatnio niczym złotówka sie zachowuje! Jankesi nawet przyobiecali 4 mld $ na elektrownie atomowe. Coś czuje ze ktoś w goldmanie dostał XI przykazanie kupuj słomówke przed wuyborami. N
grzegorzkubik
Czekamy na zjazd USD/PLN na 4 zł.
ohh
Oraz Czekamy na zjazd EURPLN na 3 zł

Potem będzie jak zwykle ubieranie na giełdzie i lekki odbicie EURPLN na 3,60 zł,

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki