REKLAMA

Krzysztof Oleksowicz nie ma planów sprzedaży akcji Inter Cars

2020-02-13 11:02
publikacja
2020-02-13 11:02
materiały dla mediów

Główny akcjonariusz Inter Cars Krzysztof Oleksowicz nie ma planów sprzedaży posiadanego pakietu akcji spółki. Nie oczekuje także zmiany polityki dywidendowej dystrybutora części do aut.

"Z początkiem nowego roku przestałem pełnić funkcję członka zarządu Inter Cars, ale cały czas pozostaję silnie związany ze spółką jako doradca oraz pośrednio największy akcjonariusz. Z branżą motoryzacyjną jestem związany od ponad 30 lat. Podobnie z motoryzacją od wielu lat związany jest mój syn Maciej, który w ostatnich latach przejął stery spółki jako prezes zarządu. Zakończyliśmy proces sukcesji w firmie i chcemy pozostać zaangażowani w firmę jako rodzina. Mamy nadzieję, że Inter Cars będzie mógł pozostać w polskich rękach na pokolenia" - powiedział PAP Biznes Krzysztof Oleksowicz.

"Nie będę oczekiwał od zarządu zmiany polityki dywidendowej" - dodał, pytany o plany dotyczące dywidendy za 2019 rok.

Inter Cars od 2014 roku wypłaca 0,71 zł dywidendy na akcję.

Krzysztof Oleksowicz przez wiele lat sprawował funkcje prezesa i członka zarządu Inter Cars. W ostatnich latach odpowiadał za strategię grupy kapitałowej spółki. Podmiot zależny od Krzysztofa Oleksowicza, spółka OK Automotive Investments B.V., posiada 26,3 proc. akcji Inter Cars.

Maciej Oleksowicz, syn Krzysztofa Oleksowicza, od 1 lipca 2016 roku zasiada w zarządzie spółki, zaś od 1 maja 2017 roku sprawuje funkcję prezesa. (PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki