Kruk sfinalizował przejęcie rumuńskich aktywów GetBacku

2019-10-16 19:12
publikacja
2019-10-16 19:12

Kruk sfinalizował przejęcie rumuńskich aktywów GetBacku. Aktywa zostały nabyte od GetBack Recovery S.R.L. za 37,4 mln zł, a inwestycja ta została wykazana w nakładach Kruka w II kwartale 2019 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

/ fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Kruk podał, że przeniesienie własności wierzytelności objętych umową z 8 czerwca 2019 nastąpiło po uzyskaniu zgody nadzorcy sądowego wyznaczonego dla GetBacku i dopełnieniu wszystkich formalnych aspektów transakcji.

Spółka podała, że stała się właścicielem portfela wierzytelności składającego się z ponad 640 tys. spraw.

"Zawsze podkreślałem, że jesteśmy otwarci na inwestycje również na rynku wtórnym. Dlatego tutaj, nie było wątpliwości, że będziemy chcieli przeanalizować portfele wierzytelności naszego konkurenta, szczególnie, że stworzono do tego odpowiednie warunki. (...) Mój zespół już aktywnie pracuje nad kolejnymi inwestycjami. Czwarty kwartał, zwłaszcza na rynku rumuńskim jest aktywny transakcyjnie i daje przestrzeń do podjęcia nowych inwestycji" - powiedział cytowany w komunikacie Piotr Krupa, prezes Kruka.

Kruk jest aktywny na rumuńskim rynku od 2007 roku. Nabyty portfel na rynku wtórnym będzie serwisowany lokalnie przez oddziały Kruk Romania w Bukareszcie i Târgovite.(PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki