Korwin-Mikke: Nie wycofuję się z polityki

Europoseł, lider partii Wolność Janusz Korwin-Mikke "bzdurą" nazwał doniesienia, że odchodzi z polityki. Korwin-Mikke powiedział w piątek PAP, że rozważa jedynie rezygnację z zasiadania w europarlamencie. Dodał, że jest możliwość, iż wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy.

(fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

W piątek "Fakt" napisał, że Korwin-Mikke chce odejść z Parlamentu Europejskiego i rzucić politykę. Według dziennika Korwin-Mikke negocjuje sojusz z liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem, któremu ma oddać partię Wolność.

Korwin-Mikke powiedział w piątek PAP, że plotki o jego odejściu z polityki, to "jakaś bzdura". "Prawdą z tego jest tylko to, że rozważam - by być ścisłym, od dwóch lat - rezygnację z Parlamentu Europejskiego" - dodał.

Europoseł oświadczył, że "z polityki się nie wycofuje, a rozważania o +przejęciu zaplecza politycznego+, to jakaś abstrakcja polityczna"

Na pytanie, czy bierze pod uwagę start w wyborach na prezydenta Warszawy odparł: "Jest możliwość, że to zrobię i wystartuję w wyborach na prezydenta m.st.Warszawy".

autor: Edyta Roś

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 39 ajwaj

Janusz Korwin-Mikke jest OK,
chociaz jeden z b. niewielu

! Odpowiedz
11 38 karbinadel

Szkoda, że poszedł w pajacowanie, bo to po pierwsze bardzo inteligenty człowiek (niegdyś również znakomity brydżysta i autor książek o brydżu), a po drugie prawdziwie prawicowa partia jest w Polsce potrzebna (narodowi socjaliści z PiS nie są żadną prawicą)

! Odpowiedz
11 14 wektorwg

Tak tak. Tylko jego zadanie było inne. Ściągnięcie na siebie uwagi różnych prawicowych oszołomów a potem odciągnięcie ich od możliwości sprawowania władzy.

! Odpowiedz
17 1 silvio_gesell

„Narodowi socjaliści z PiS”
Nie narodowi, tylko państwowi, i nie socjaliści, tylko katolicy.

Państwowi kotolicy.

! Odpowiedz
0 4 (usunięty) odpowiada silvio_gesell

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 (usunięty) odpowiada silvio_gesell

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
27 7 wektorwg

Jak Lenin. Nawet podobny

! Odpowiedz
6 24 open_mind

I jeszcze raz bo to mam dobre : Zgadzam się z gościem tylko w jednym temacie co dotyczącego jego opinii o demokracji.
Bo : Demokracja do największy podstęp w historii człowieka na ziemi wykorzystywany zawsze przez ludzi oszołomów politycznych do przejęcia władzy. Jeszcze raz: Demokracja nie istnieje, to iluzja dla prostego luda o zapędach demokratyczno social liberalno lewicowych. I zawsze prowadzi do upadku albo rewolucji.

Zapamiętaj raz na zawsze ludu prosty że demokracja lepiej wypełnia swe zadanie od dyktatury. Ponieważ wszystkie bzdurne przepisy, wynaturzenia, idiotyczne ograniczenia, zboczenia, korupcje, upadek moralności itd. Stają się legalne, i egzekwowane przez system, w którym dwóch głupich ZAWSZE przegłosuje jednego mądrego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz