Korupcja w PZPN? Będzie wniosek o odwołanie Grzegorza Laty

Bogdan Duraj jeszcze dzisiaj zamierza przekazać CBA nagrania, na których - według niego - są rozmowy o łapówce. Chodzi o przetarg na budowę nowej siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej. Według delegata PZPN, na tych nagraniach jest prezes Grzegorz Lato i sekretarz Zdzisław Kręcina.Bogdan Duraj powiedział zaś dziennikarzom, że na nagraniu wideo pada konkretna kwota łapówki - miliona złotych, które mogły być przeznaczone dla Zdzisława Kręciny. Grzegorz Lato miał powiedzieć, że dla niego z całego kontraktu miałoby iść 10-20 procent. Duraj zapowiedział, że w najbliższym czasie od swojego informatora dostanie kolejne nagrania. Jego zdaniem, znajdą się tam wypowiedzi dotyczące propozycji korupcyjnych.

Bogdan Duraj powiedział, że te materiały otrzymał o godzinie pierwszej w nocy. Jego informator brał udział w tych rozmowach i jest osobą blisko związaną z PZPN. Ta osoba pomagała prezesom PZPN i Bogdan Duraj nie wyklucza, że mogła być w to zamieszana.

Płyty z nagraniami trafiły już do Ministerstwa Sportu. Nowa minister sportu Joanna Mucha złożyła już zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przekupstwa menedżerskiego w PZPN.

Wcześniej sześciu delegatów biorących udział w walnym zgromadzeniu Polskiego Związku Piłki Nożnej podpisało się pod wnioskiem o odwołanie prezesa Grzegorza Laty.

Podkarpacki delegat Marek Hławko powiedział, że pod wnioskiem nie ma wypisanych powodów odwołania, bo chodzi o całą działalność Grzegorza Laty, która - zdaniem sygnatariuszy wniosku jest dla PZPN - szkodliwa. "Prezes Lato stworzył sobie folwark na którym chce rządzić, a my na to nie pozwolimy" - dodał Marek Hławko.

IAR

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~przetasowanie

Czy nie zauwazacie wyraznego przetasowania na szczytach, ktos tam chyba traci stery i ferajna sie wykrusza, nie mozna nie laczyc gromoslawa i grzeska, zaplecze naszych umilowanych przywodcow zagryza sie na smierc, to jak walka buldogow pod dywanem, skutki moga byc niezwykle, lacznie ze zmianami u steru- Premierowi zyczymy "byle do wiosny"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~przemo777

http://latosieskonczylo.pl/

! Odpowiedz
0 0 ~obywatel

bardzo dobrze,wreszcie!

!
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,3% III 2018
PKB rdr 5,1% IV kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,8% II 2018
Przeciętne wynagrodzenie 4 599,72 zł II 2018
Produkcja przemysłowa rdr 2,9% III 2018

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl