REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

Kampania dot. gier komputerowych "Graj bezpiecznie z PEGI"

2009-09-03 13:24
publikacja
2009-09-03 13:24
W telewizji i internecie rozpoczyna się kampania "Graj bezpiecznie z PEGI". To system oznakowania gier komputerowych pod względem treści. Oznaczenia graficzne na pudełku informują rodziców, czy dziecko może natrafić w grze na przykład na sceny przemocy, narkotyki, czy nagość. Widoczne na pudełku cyfry informują, od jakiego wieku gra jest dozwolona. 

Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania Elżbieta Radziszewska zauważa, że gry komputerowe są dziś tak realistyczne, iż znacznie wpływają na psychikę dziecka. Nie jest ono jeszcze dojrzałe emocjonalnie i nie ma rozwiniętego abstrakcyjnego myślenia, dlatego traktuje fabułę gier jako normalność. Tymczasem zawiera ona często bardzo drastyczne treści, a grający mają możliwość zabijania wirtualnych bohaterów i robienia im krzywdy. Elżbieta Radziszewska zwraca uwagę, że dziecko może mieć trudności z odróżnieniem świata gry, w którym wolno zabijać od rzeczywistości. 

Minister Radziszewska dodaje, że rodzice muszą interesować się tym, w jakie gry grają ich dzieci. Zwraca uwagę, że w Polsce dochodziło już do tragedii, których podłożem były właśnie gry komputerowe. Kilka lat temu nastolatki zamordowały swoją rówieśnicę i tłumaczyły potem, że chciały zobaczyć, czy w rzeczywistości będzie tak samo, jak w grze i dziewczynka wstanie.
Źródło:IAR
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki