REKLAMA

KNF przekaże do końca '13 projekt rekomendacji dot. bancassurance do konsultacji

2013-10-15 13:36
publikacja
2013-10-15 13:36
Dodaj Bankier.pl w Google

Komisja Nadzoru Finansowego planuje do końca 2013 roku przekazać do publicznych konsultacji projekt rekomendacji dotyczącej dobrych praktyk w zakresie bancassurance - podała Komisja we wtorkowym komunikacie.

Komisja podała, że zapoznała się z założeniami do projektu rekomendacji tej sprawie.

"Na podstawie wyników ankiet nadzorczych skierowanych do banków oraz przeglądu doświadczeń międzynarodowych i działań podejmowanych przez Związek Banków Polskich (ZBP) i Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU), uznano, że samoregulacja sektora poprzez rekomendacje ZBP i PIU - pomimo, że są one bardzo potrzebne i wypełniają lukę prawną - jest niewystarczająca" - napisano w komunikacie.

"Określenie przez KNF standardów w obszarze bancassurance jest ukierunkowane na przeciwdziałanie utrzymującym się niewłaściwym praktykom rynkowym, które mogłyby doprowadzić do materializacji ryzyka w ujęciu systemowym" - dodano. (PAP)

Wakacje na giełdzie

seb/ ana/

Dodaj Bankier.pl w Google
Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki