REKLAMA

KNF nałożyła kary na byłego członka rady nadzorczej oraz na byłego członka zarządu GetBack

2022-12-12 12:32
publikacja
2022-12-12 12:32

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Alicję Kornasiewicz – byłego członka rady nadzorczej GetBack – kary pieniężne w łącznej wysokości 115 tys. zł – poinformowała KNF w komunikacie. Komisja Nadzoru Finansowego wydała także decyzję nakładającą na Annę Paczuską – byłego członka zarządu GetBack – kary pieniężne w wysokości 3,35 mln zł.

KNF nałożyła kary na byłego członka rady nadzorczej oraz na byłego członka zarządu GetBack
KNF nałożyła kary na byłego członka rady nadzorczej oraz na byłego członka zarządu GetBack
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Jak podała KNF, za dziewięciokrotne nienależyte wykonanie przez spółkę obowiązku informacyjnego związanego z przekazywaniem informacji o emisjach obligacji w trybie ofert prywatnych, przeprowadzonych przez GetBack w latach 2017-2018, zostało nałożone 70 tys. kary na Alicję Kornasiewicz oraz 2,1 mln zł kary na Annę Paczuską.

Kolejne kary nałożono za nieprzekazanie przez GetBack informacji poufnej powstałej najpóźniej 28 marca 2018 r., o braku realizacji umowy nabycia portfeli wierzytelności na rynku hiszpańskim, zawartej w 2018 r. przez podmiot z grupy kapitałowej GetBack oraz o utracie depozytu w wysokości 6,1 mln euro. Były członek rady nadzorczej GetBack otrzymał z tego tytułu 20 tys. zł kary, a były członek zarządu 700 tys. zł kary.

Ponadto, Alicja Kornasiewicz otrzymała 25 tys. zł kary za niewykonanie przez GetBack 55 razy obowiązku informacyjnego, poprzez nieprzekazanie informacji dotyczących niewywiązania się w 2018 r. ze zobowiązań wynikających z wyemitowanych obligacji przez GetBack SA, polegających na nieterminowym wykupie obligacji, braku wykupu obligacji oraz braku zapłaty odsetek od obligacji.

Anna Pczuska otrzymała 550 tys. zł kary, za niewykonanie przez GetBack 21 razy obowiązku informacyjnego, dotyczącego tego naruszenia. (PAP Biznes)

pam/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (5)

dodaj komentarz
podatnik-
Kolejnym przykładem do czego była potrzeba założenia GPW jest Elektrim! Przypominam, że Polsat założył kapuś SB! Sarkozy skazany, śp. Madoff (zm. w więzieniu), Krauze w kajdankach, Prezes Lai Xiaomin stracony w styczniu, były minister sprawiedliwości Chin Fu Zhenghua, który był odpowiedzialny za kilka ważnych śledztw antykorupcyjnych,Kolejnym przykładem do czego była potrzeba założenia GPW jest Elektrim! Przypominam, że Polsat założył kapuś SB! Sarkozy skazany, śp. Madoff (zm. w więzieniu), Krauze w kajdankach, Prezes Lai Xiaomin stracony w styczniu, były minister sprawiedliwości Chin Fu Zhenghua, który był odpowiedzialny za kilka ważnych śledztw antykorupcyjnych, został skazany na śmierć, były wiceminister bezpieczeństwa publicznego Chin Sun Lijun został skazany na karę śmierci za manipulacje giełdowe, etc, kiedy zobaczę w wolnych mediach(TVN24) wyprowadzanie Solorza-Żaka- Kroka-Podgórskiego czyli cztero-nazwiskowego i tyleż paszportowego pieszczocha Misji Wojskowej w Berlinie Zachodnim w kajdankach za nie rozliczenie się z Akcjonariuszami Elektrimu? I co na to członek Rozłucki?
prawnuk
smiech na sali te kary. co prawda mnie GB wypłacił dodatkowe 1,5%, ale KAŻDY członek zarządu lub RN powinien wiedzieć, że jeśli nabiera ludzi na 10 mln zł straty (lub ryzyko) to w razie wpadki dostanie karę porównywalna do tych 10 mln - czyli do końca życia normalnie nie zje i nie zrobi zakupów
jacek-19
Niedocenione giełdowe perełki
01.11.2017
Jeśli porównamy ceny docelowe akcji podawane w wydanych ostatnio rekomendacjach z bieżącymi kursami na giełdzie, okaże się, że inwestycyjnych okazji nie brakuje.

Uwagę analityków zwrócił też niedawny giełdowy debiutant – GetBack, którego papiery wyceniane są nawet na 34 zł (na
Niedocenione giełdowe perełki
01.11.2017
Jeśli porównamy ceny docelowe akcji podawane w wydanych ostatnio rekomendacjach z bieżącymi kursami na giełdzie, okaże się, że inwestycyjnych okazji nie brakuje.

Uwagę analityków zwrócił też niedawny giełdowy debiutant – GetBack, którego papiery wyceniane są nawet na 34 zł (na giełdzie kosztują niecałe 26 zł). Zdaniem analityków Haitong Banku, zalety GetBacku to m.in. duży poziom inwestycji oraz współpraca z Altusem TFI i Trigonem TFI. Działania te mają przynieść spółce wymierne korzyści finansowe. Według prognoz w tym roku zysk netto spółki wyniesie 266 mln zł, a przychody 714 mln zł, co oznacza poprawę w porównaniu z 2016 r. odpowiednio o 33 i 72 proc.
tomitomi
dojechać gnojków do białej kości !!!

...oni litości nie mieli !

mieli ; nie pohamowany żer , na ludzkiej krwawicy !!!!!!

szalom wasza mac !
nostsherlock
Oczywiście kary jak zwykle trafią do budżetu i do koryta zamiast na konta osób poszkodowanych. Taka (nie)uczciwość po polsku

Powiązane: Afera GetBack

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki