REKLAMA

Nowe podmioty na liście ostrzeżeń KNF

2020-07-10 14:08
publikacja
2020-07-10 14:08
fot. Michał Dyjuk / FORUM

Na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisane zostały nowe podmioty: spółka Idea Online oraz działalność gospodarcza prowadzona pod firmą "ANDRZEJ RYĆ" - podała Komisja Nadzoru Finansowego w komunikacie.

Komisja poinformowała, że oba podmioty: Idea Online spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu oraz działalność gospodarcza prowadzona pod firmą "ANDRZEJ RYĆ" w miejscowości Turka, znalazły się na liście z powodu art. 89 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, czyli ze względu na wykonywanie czynności brokerskich w zakresie ubezpieczeń, polegających na doradzaniu, proponowaniu oraz wykonywaniu czynności przygotowawczych zmierzających do zawarcia umowy ubezpieczenia, nie będąc do tego upoważnionym. W obu przypadkach KNF złożyła zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ.

Zgodnie z KRS, prezesem zarządu Idea Online jest obecnie Agnieszka Michalewicz. Osoba ta znajdowała się również w zarządzie spółki Idea Broker będącej w stanie upadłości. To, co istotne, podmioty te poza podobną nazwą prawdopodobnie nie mają żadnych powiązań z Idea Bankiem, a na pewno żadnych kapitałowych.

Czym jest lista ostrzeżeń publicznych KNF

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Na liście, oprócz nazwy podmiotu podejrzanego o przestępstwo, z biegiem czasu zamieszczana jest także informacja o przebiegu postępowania. Może to być wzmianka o prawomocnej odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego albo o prawomocnym umorzeniu postępowania przygotowawczego, a w przypadku wniesienia aktu oskarżenia, wzmianka o prawomocnym orzeczeniu sądu.

Wszystko o liście ostrzeżeń publicznych KNF

AH

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
staryznajomy
Dziennikarzyno co znaczy "prawdopodobnie" co to znaczy ? IdeaBank powinna wystąpić o sadowe sprostowanie tego tekstu lub o rzetelność dziennikarska której tutaj nie ma . Ale tak to jest jak tumany studiuja zaocznie !
degrengolada
dziennikarz napisał że nie mają żadnych powiązań. "Prawdopodobnie" bo nikt nie wie jakie to umowy są zawierane. Jest to tajemnica spółki co jest normalne. Nie rozumiem tego ataku. Spokojnie.
ertyy
Idea Bank jest już od dawna na tej liście:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Idea-Bank-trafil-na-liste-ostrzezen-KNF-7625808.html

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki