REKLAMA

K2 Holding chce przedstawić aktualizację strategii w III/IV kwartale

2022-06-23 11:48
publikacja
2022-06-23 11:48
K2 Holding chce przedstawić aktualizację strategii w III/IV kwartale
K2 Holding chce przedstawić aktualizację strategii w III/IV kwartale
fot. Robert Gardziński / / FORUM

K2 Holding, które sprzedało Netii spółkę zależną Oktawave, część środków z transakcji planuje przeznaczyć na rozwój, w tym akwizycje w segmencie software - poinformowali przedstawiciele spółki podczas wideokonferencji. W trzecim, czwartym kwartale spółka planuje przedstawić aktualizację strategii.

"W trzecim kwartale lub na początku czwartego kwartału dokonamy aktualizacji naszej strategii. Sprzedaż istotnego biznesu, jakim jest Oktawave, wpływa na strategię grupy. Nie ogranicza naszych szans rozwojowych, nie ogranicza zysku operacyjnego ani cash flow, ale ma wpływ strategiczny i nad tym będziemy się zastanawiać" - powiedział prezes spółki Paweł Wujec.

K2 Holding sprzedał Netii 90,08 proc. kapitału zakładowego spółki zależnej Oktawave za 25,2 mln zł. Akcje Oktawave sprzedali Netii także pozostali jej akcjonariusze mniejszościowi.

Wpływy gotówkowe K2 Holding z transakcji to 26,1 mln zł. Szacunkowy zysk netto K2 Holding ze sprzedaży Oktawave wynosi blisko 11,5 mln zł.

Oktawave dostarcza usługi przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej (IaaS) oraz usługi planowania, wdrażania i utrzymania środowisk chmurowych. Operuje z trzech centrów danych zlokalizowanych w Polsce. Do największych klientów segmentu infrastrukturalnego należą TUI Poland, Grupa Pracuj i Edipresse.

W ramach transakcji uzgodniona została kontynuacja współpracy między grupą K2 a Oktawave.

Zarząd K2 Holding zarekomendował w środę wypłatę dywidendy (za 2021 rok i zaliczkowo za 2022 rok) w wysokości 19,47 mln zł, czyli 8,40 zł na akcję.

Dywidenda miałaby zostać wypłacona we wrześniu.

Pozostałe środki z transakcji sprzedaży Oktawave będą przeznaczone na rozwój grupy, w tym na akwizycje w segmencie software.

"Dalszy rozwój segmentu software jest naszym priorytetem. Jesteśmy w rozmowach dotyczących akwizycji. Jeden temat jest bliżej, drugi trochę dalej. To tematy o rząd wielkości mniejsze niż transakcja Oktawave" - powiedział Wujec.

Prezes, pytany czy to dobry pomysł, by wobec niepewności gospodarczej wypłacać dywidendę w takiej wysokości, odpowiedział:

"Z wyłączeniem PerfectBota, w który inwestujemy, mamy biznesy przede wszystkim usługowe, niewymagające dużych nakładów. One są wszystkie dochodowe, generują gotówkę na bieżąco. Nie widzimy szczególnych ryzyk, by stały się głęboko nierentowne, nawet przy pogorszeniu sytuacji makroekonomicznej".

"Zarabiamy na bieżąco, zostawiamy część środków ze sprzedaży na rozwój. Dodatkowo, nie mamy w planach dużego przejęcia" - dodał Wujec.

Prezes poinformował, że spółka nie prowadzi żadnych rozmów w sprawie sprzedaży innych biznesów, choć pojawiają się zapytania. Jak wskazał, nie można więc tego wykluczyć w przyszłości.

Decyzje dotyczące finansowania PerfectBota powinny zapaść w ciągu kwartału.

"Prowadzimy negocjacje. Są możliwe dwa warianty: pozyskanie zewnętrznego inwestora finansowego lub inwestorów dla spółki albo dalsze finansowanie tego projektu samodzielnie" - powiedział prezes Wujec.

Prezes K2 Holding spodziewa się w drugim półroczu wzrostu przychodów spółki, przy możliwej jednocześnie presji na rentowność.

"Spodziewamy się kontynuacji wzrostów przychodów w naszych segmentach działalności operacyjnej, przede wszystkim w software. Presja inflacyjna może jednak wpłynąć na rentowność" - powiedział Paweł Wujec. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Najlepsze konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki