Jesteś osobą zadłużoną? Skorzystaj z pomocy finansowej dla zadłużonych

2018-01-10 14:47
publikacja
2018-01-10 14:47

Długi to nie koniec świata, choć lepiej ich nie mieć. Jeśli jednak już są, dobrze jest pozbyć się ich najszybciej jak to możliwe. Zmagasz się z zadłużeniem i masz wrażenie, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Wbrew pozorom przed tobą stoi wiele możliwości, które pozwolą uwolnić się od zaległości. Pomoc finansowa dla zadłużonych jest dostępna także dla ciebie: sprawdź, jak z niej skorzystać.

Jak wynika z danych ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A. za I kwartał 2017 roku, z długiem zmaga się ok. 1,67 mln polskich konsumentów, a ich łączna wysokość przekracza 23 miliardy złotych. Przyczyn, dla których popadamy w zadłużenie, jest wiele. Wynika ono np. z nagłej zmiany sytuacji finansowej, związanej z utratą pracy czy pogorszeniem stanu zdrowia. Czasem też jest wynikiem tzw. spirali zadłużenia. Pożyczka w banku, karta kredytowa z dużym limitem, telewizor na raty, a potem jeszcze jeden kredyt… tyle wystarczy, aby niespłacone raty szybko zaczęły się piętrzyć. Jak sobie z nimi poradzić? Pierwszy i najważniejszy krok to stawienie im czoła. Jeżeli wiesz, że masz długi, zmierz się z nimi jak najszybciej.

Polubownie znaczy lepiej

Kiedy pojawiają się długi, razem z nimi pojawia się strach i czarne wizje z komornikiem w roli głównej. Niepotrzebnie. Zanim dojdzie do tak ekstremalnych sytuacji, po drodze musi jeszcze wydarzyć się bardzo wiele. Do tego zazwyczaj można im zapobiec, korzystając z polubownego rozwiązania problemów z zadłużeniem.

Co to oznacza? Tyle że w sprawie długów możesz się dogadać i podpisać ugodę. Na jej mocy ustalisz nowe warunki spłaty swoich zobowiązań – takie, których spełnieniu podołasz.

Polubowne rozwiązanie sprawy zadłużenia oznacza, że:

  • zobowiązanie będziesz spłacać samodzielnie – nie obawiając się zajęcia części twojego wynagrodzenia czy środków zgromadzonych na koncie przez komornika
  • będziesz mieć możliwość wynegocjowania rozsądnej wysokości rat z tytułu zadłużenia – jeśli jesteś w trudnej sytuacji finansowej, mogą one wynieść zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie
  • wierzyciel nie skieruje postępowania windykacyjnego na drogę prawną – unikniesz sprawy sądowej i dodatkowych kosztów (jedyne opłaty, które się mogą pojawić w postępowaniu polubownym, to odsetki ustawowe).

To wszystko świadczy, że zawsze w razie długów warto porozmawiać z wierzycielem bądź firmą windykacyjną. Pamiętaj, że podmioty, które specjalizują się w zarządzaniu wierzytelnościami, są dobrym partnerem do negocjacji. Podchodzą one do każdej sytuacji z dużym zrozumieniem. Ich celem jest pomoc finansowa dla zadłużonych, polegająca na ustaleniu takich warunków spłaty długu, które nie obciążą nadmiernie budżetu domowego.

Pomoc finansowa dla zadłużonych zaczyna się od rozmowy

Jeśli masz na swoim koncie długi, nie obawiaj się stawić im czoła. Jak?

  • Po pierwsze, przeczytaj dokładnie wszystkie pisma, które dostałeś w związku z długiem. Znajdziesz tam szczegółowe informacje zarówno na temat przyczyny zadłużenia, jak i jego aktualnej wysokości. Pamiętaj: takie pismo możesz dostać nie tylko od wierzyciela pierwotnego (czyli np. banku, w którym wziąłeś pożyczkę czy operatora, u którego zalegasz z zapłatą abonamentu). Może się okazać, że sprzedał on twoją wierzytelność innemu podmiotowi i teraz jej obsługą zajmuje się firma windykacyjna, np. ULTIMO. Taką informację znajdziesz w korespondencji.
  • Po drugie, odszukaj w otrzymanych wiadomościach informację o tym, jak skontaktować się z podmiotem obsługującym twój dług. Najczęściej wcale nie musisz udawać się do jego siedziby, aby porozmawiać o swoim problemie. Wystarczy telefon czy też zalogowanie się na specjalnej platformie internetowej.
  • Po trzecie, szczerze porozmawiaj z doradcą firmy windykacyjnej. To twoja najlepsza szansa na uzyskanie pomocy.

Doradcy firm windykacyjnych:

  • pochodzą do każdej sprawy indywidualnie i ze zrozumieniem – warto im szczerze opowiedzieć o swojej sytuacji finansowej
  • pomogą ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie – takie, którego celem będzie wyjście ze spirali zadłużenia i uregulowanie zobowiązań krok po kroku
  • są otwarci na negocjowanie warunków spłaty zobowiązania – tak, aby podpisana ugoda była korzystna dla obu stron; możesz zatem liczyć np. na ustalenie bezpiecznego dla ciebie dnia spłaty raty (np. po terminie otrzymania wynagrodzenia czy innych świadczeń).

Kiedy już uzgodnisz warunki spłaty, które sprawią, że poczujesz się bezpiecznie, wystarczy wywiązywać się z nich, terminowo regulując kolejne raty. W ten sposób małymi kroczkami doprowadzisz sprawę długu do końca i odzyskasz pełną wolność finansową.

Źródło:Materiał partnera
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki