REKLAMA

Jak się zarabia na śmiechu [Podcast]

Bartek Mayer2020-01-26 10:25redaktor
publikacja
2020-01-26 10:25

Powodów do śmiechu może nie mamy ostatnio zbyt wiele, ale mimo to śmiać się warto. Także z powodów… finansowych.

/ fot. whoiswasiq / Pexels

Pierwsza profesja, jaka wielu z nas przychodzi na myśl, gdy mowa o zarabianiu na śmiechu to satyryk. O tym, czy kabareciarza stać na chleb, chleb z masłem, czy może też inne produkty wytwarzane ze zboża opowiada nam Tomasz Jachimek.

Częściej niż na występach estradowych śmiejemy się jednak siedząc przed telewizorem. A czy bawi nas to samo, co sąsiadów zza Olzy albo bratanków znad Balatonu? Wszystko na ten temat wie Daniel Reszka wiceprezes Viacom CBS, który odpowiada m.in. za takie kanały, jak Comedy Central i Comedy Central Family.

Okazją do pośmiania się bywają też takie okazje, gdy dostajemy prezenty. W Polsce wciąż przybywa stacjonarnych, ale przede wszystkim internetowych sklepów ze śmiesznymi upominkami. O zaletach spersonalizowanych gadżetach przekonuje Michał Tajchert z firmy suprizo.pl.

Śmiechu można się także… nauczyć. Co więcej warto to zrobić, bo lepiej i dostatniej można wtedy żyć. Szkolenia tego typu m.in. dla menedżerów, księgowych, a nawet dla bezrobotnych prowadzi i opowiada nam o tym Barbara Popławska, psycholog, coach, a także twórczyni Akademii Śmiechu.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania na pb.pl/dosluchania oraz w aplikacjach podcastowych (np. na Spotify lub na Lectonie).

Źródło:
Bartek Mayer
Bartek Mayer
redaktor

Dziennikarz ekonomiczny od 1995 roku, w „Pulsie Biznesu” jednak dopiero od lutego 2017 roku. Pisze o szeroko rozumianym przemyśle, a także o gospodarce Europy Środkowej, w czym bardzo pomocna jest znajomość kilku języków słowiańskich. Z urodzenia krakowianin, z wykształcenia psycholog. Oprócz tego miłośnik rodzinnych gier planszowych i dobrego polskiego kina.

Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki