REKLAMA

Inwestorzy wykorzystali korektę do zakupów

2019-05-18 09:36
publikacja
2019-05-18 09:36

Klienci Bank of America kupowali akcje, przecenione w trwającej od dwóch tygodni korekcie, twierdzi instytucja.

/ fot. Stephanie Keith / FORUM

Od szczytu z 1 maja do poniedziałkowego dołka indeks giełdy nowojorskiej S&P500 stracił w kategoriach intraday 5,2 proc. Za sprzedawaniem akcji przemawiała decyzja prezydenta Donalda Trumpa o nałożeniu nowych ceł na Chiny, co może zaostrzyć napięcia handlowe, pogarszając perspektywy globalnego wzrostu. Mimo to w zakończonym tygodniu Bank of America zanotował u swoich klientów napływy do akcji sięgające 4,7 mld USD, a to najlepszy wynik od roku. Na optymizm inwestorów co do tego, że napięcia handlowe między Chinami a USA zakończą się porozumieniem, wskazuje fakt, że największym saldem nabyć mogły cieszyć się spółki cykliczne oraz te z ekspozycją na rynki zagraniczne, zauważa BofA.

„Silne napływy, nawet przy pominięciu skupu akcji własnych, pokazują, że nasi klienci oczekują korzystnego rozwiązania konfliktu” – komentują w nocie do klientów stratedzy pod kierunkiem Jill Carey Hall.

Wspólny interes sprawi, że mimo napięć obie strony ostatecznie się ogadają, prognozują również tacy zarządzający aktywami jak Goldman Sachs AM czy Robeco. Według specjalistów BofA zakupy akcji koncentrowały się na klientach indywidualnych i instytucjonalnych, którzy zwiększali zaangażowanie w pojedyncze spółki (podaż akcji przeważała jednak wśród hedge-fundów). Dodatkowo wzmożony skup akcji własnych prowadzili sami emitenci. Wśród sektorów zwracają uwagę duże napływy do spółek technologicznych, których kupowanie w ostatnim sondażu BofA wśród zarządzających, uznano za najbardziej obleganą strategię inwestycyjną. Wydaje się jednak, że mimo oznak przegrzania koniunktury, inwestorzy wciąż w technologiach widzą potencjał wzrostowy.

MWIE, Bloomberg

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki