Indonezja: trzęsienie ziemi w pobliżu wysp Bali i Jawa

Trzy osoby zginęły w wyniku trzęsienia ziemi na indonezyjskiej wyspie Jawa - poinformowały w czwartek rano czasu lokalnego władze w Dżakarcie. Według amerykańskiej służby geologicznej USGS trzęsienie miało magnitudę 6.

Indonezja: trzęsienie ziemi w pobliżu wysp Bali i Jawa
Indonezja: trzęsienie ziemi w pobliżu wysp Bali i Jawa (fot. JanPietruszka / YAY Foto)

Trzęsienie nawiedziło w nocy ze środy na czwartek czasu lokalnego indonezyjskie wyspy Jawa i Bali. Rzecznik - Agencji ds. Łagodzenia Skutków Katastrof Sutopo Purwo Nugroho poinformował, że trzy osoby zginęły na Jawie pod gruzami domów.

Według USGS epicentrum trzęsienia znajdowało się 40 km na północny wschód od miasta Sumberanyar na Jawie, na głębokości ponad 10 km.

Wstrząsy zniszczyły niektóre budynki i wywołały panikę wśród mieszkańców Jawy i Bali. Niespełna dwa tygodnie temu silne trzęsienie ziemi na innej indonezyjskiej wyspie, Celebes, spowodowało znaczne straty i śmierć ponad 2 tysięcy ludzi.

W czwartek nad ranem czasu miejscowego trzęsienie ziemi o magnitudzie 7 nawiedziło sąsiednią Papuę Nową Gwineę. Jego epicentrum znajdowało się 125 km na wschód od miasta Kimbe. Nie ma informacji o ewentualnych ofiarach i zniszczeniach.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,3 zarejestrowano w czwartek nad ranem także w pobliżu rosyjskich Wysp Kurylskich.

Papua Nowa Gwinea, Indonezja i Kuryle znajdują się w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia czyli bardzo aktywnym regionie sejsmicznym, który otacza Ocean Spokojny. Znajdują się tam 452 wulkany i występuje ok. 90 proc. wszystkich trzęsień ziemi na świecie.

sp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil