Ikea i AliExpress akceptują już karty Diners Club

analityk Bankier.pl

Posiadacze kart Diners Club mogą już nimi płacić w sklepach Ikea i na portalu AliExpress. Wkrótce będą też mogli wykonywać płatności zbliżeniowe. Firma prowadzi wymianę kart na plastiki z „antenką”.

Obok kart Mastercard i Visy, dwóch wiodących organizacji płatniczych, na polskim rynku dostępne są jeszcze karty mniejszych wydawców – Diners Club i American Express. Karty Visy i Mastercard akceptowane są we wszystkich terminalach, jednak w przypadku pozostałych sieć jest mniejsza. Obecnie pokrycie akceptacji płatności kartami Diners Club sięga około 75 proc. sieci największych wydawców.

(fot. Wojciech Boczoń / )

Firma poinformowała właśnie, że grono podmiotów akceptujących jej karty powiększyły sklepy Ikea i portal AliExpress. Pierwsi klienci z Polski już zapłacili za zakupy na „chińskim Allegro”, korzystając ze swoich „plastików”. Diners Club wdrożył też dla wszystkich kart usługę Protect Buy, czyli silnego uwierzytelniania dla transakcji w internecie. Prowadzi obecnie prace nad uruchomieniem tej usługi u akceptantów w Polsce. Protect Buy to odpowiednik 3D Secure w kartach Visy i Mastercarda. W trakcie dokonywania transakcji kartą użytkownik proszony jest dodatkowo o wprowadzenie kodu z SMS-a.

Obecnie firma prowadzi też wymianę wszystkich kart na karty z funkcją zbliżeniową. - Przez najbliższe dwa miesiące chcemy wymienić karty wszystkim klientom. Dostaną od nas pocztą nowe karty z terminem ważności na 4 lata. Karty, które posiadają obecnie, będą ważne do końca roku. Będziemy nadal oferować karty bez funkcji zbliżeniowej dla tych klientów, którzy nie chcą płacić w ten sposób – mówiła w rozmowie z portalem PRNews.pl Katarzyna Fatyga, prezes zarządu Diners Club.

Diners Club planuje udostępnić posiadaczom kart nowy system internetowy i bankowośc mobilną. Więcej na ten temat w PRNews.pl.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl