Ikea chce sprzedawać online razem z konkurencją

"Financial Times" donosi, ze Ikea zamierza uruchomić platformę sprzedażową, na której będą sprzedawane meble nie tylko szwedzkiego producenta, ale i konkurencji. 

"FT" podał, że Ikea rozważa stworzenie sklepu meblowego online z własnymi produktami oraz asortymentem konkurencji. Firma obecnie finalizuje testy sprzedaży na stronie trzeciej, jak Alibaba w Chinach czy Zalando w Niemczech. Nie powiedziano jeszcze, czy będzie to strona własna Ikei czy też szwedzkie przedsiębiorstwo skorzysta z już istniejących platform. 

"Jakie są możliwości między dominującymi, dużymi globalnymi platformami a stroną firmy? Myślę, że jest mnóstwo możliwości. Podobnie jak Zalando: to rodzaj platformy mody i ubrań. Myślę, że to bardzo interesujący obszar do zbadania "- Torbjorn Loof, prezes Inter Ikea w rozmowie z "FT". 

Przed Ikeą wiele zmian. Ostatnio pisaliśmy na łamach Bankier.pl na temat leasingu mebli czy też sprzedaży mebli używanych i odrestaurowanych w specjalnych strefach sprzedaży promocyjnej w sklepach marki. 

WSZ

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 7 trooper

Taki nowy Amazon dla mebli. Myślę, że trafiony pomysł.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne