Ikea sprzedaje meble z recyklingu w Wielkiej Brytanii

Rozpowszechniająca się moda na ekologię i ideę "zero-waste" dotarła również do Ikei. Jak donosi "The Guardian", szwedzka firma będzie sprzedawała w strefie okazyjnej meble oddane przez klientów uprzednio odnowione przez Ikeę. 

(fot. REUTERS/Jacky Naegelen/File Photo / FORUM)

Ikea, chcąc być firmą bardziej przyjazną środowisku, będzie testować sprzedawanie używanych mebli w Wielkiej Brytanii. Nowy model sprzedaży był już testowany w Edynburgu, teraz zostanie rozszerzony na Glasgow. Szwedzki przedsiębiorca zamierza również uruchomić system recyklingu tekstyliów w całej Wielkiej Brytanii. 

Klienci w Edynburgu będą mogli wymienić używane meble z Ikei na kupon na nagrody przez ponad rok. Firma będzie je odnawiać i sprzedawać w strefach okazyjnych. Hege Sæbjørnsen, kierownik ds. Zrównoważonego rozwoju w Ikea w Wielkiej Brytanii, powiedział, że recykling mebli i tekstyliów jest krokiem w kierunku stworzenia bardziej ekologicznej firmy. 

Ikea zaczęła testować recykling tekstyliów w Cardiff prawie dwa lata temu klienci byli w stanie zabrać ze sobą stare ubrania, zasłony lub inne tkaniny, które można naprawić lub oczyścić i następnie przekazać bezdomnym lub poddać je recyklingowi. 

To nie jedyne proekologiczne działania firmy w ostatnim czasie. Jak pisaliśmy na łamach Bankier.pl, Ikea testuje w Szwajcarii leasing mebli

WSZ

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 13 wizytator

Oj żeby się tak dało jeszcze g... spod siebie zjeść. Słupki by jeszcze bardziej urosły.
Szkoda!

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.