Ikea będzie wypożyczać meble

2019-02-07 11:55
publikacja
2019-02-07 11:55

Ikea wprowadzi leasing mebli. Póki co usługa będzie dostępna w oddziale sklepu w Szwajcarii i dotyczyć będzie mebli biurowych, jednak firma nie wyklucza wynajmowania pozostałych mebli, np. kuchennych.

/ fot. Marek Wiśniewski / FORUM

Jak poinformował "Financial Times", leasing mebli biurowych będzie dostępny już w tym miesiącu. W ramach usługi będzie można wypożyczyć m.in. krzesła, stoły czy biurka. W momencie wygaśnięcia umowy klienci będą mogli zwrócić produkty do sklepu lub wybrać nowe meble.

- Zamiast wyrzucać meble, odnawiamy je trochę i możemy je sprzedać, przedłużając cykl życia produktów - mówi Torbjorn Loof, prezes Inter Ikea. Dodał, że firma rozważa także rozpoczęcie własnej działalności związanej z częściami zamiennymi, aby klienci mogli wymienić komponenty, takie jak zawiasy lub śruby, na meble, które nie są już dostępne w ofercie.

W Wielkiej Brytanii klienci mogą zwrócić do sklepu niektóre używane meble w celu ich odsprzedania lub przekazania na wybrane cele charytatywne, podczas gdy każdy sklep ma teraz możliwość naprawy i przepakowania, aby przedmioty uszkodzone w transporcie mogły zostać sprzedane, a nie zmarnowane.

Firma zainwestowała ponad 1,7 miliarda euro w energię odnawialną, w tym farmy wiatrowe i słoneczne na dachy, posiada ponad 100 000 hektarów lasu i zainwestowała pieniądze w recykling tworzyw sztucznych w ramach starań o zbudowanie bardziej ekologicznego środowiska biznesu.
Rozwój nastąpił po tym, jak zyski Ikei spadły o ponad jedną trzecią w ubiegłym roku. Wtedy też poinformowano o likwidacji 7500 miejsc pracy w biurach na całym świecie, w tym 350 w Wielkiej Brytanii.

DU

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
msciwy_ogorek
Jestem z pokolenia milenialsów ale nie potrafię pojąć moich rówieśników, jak można robic z siebie niewolnika banków ? Mój kolega zarabia 3500 netto ale kredytów i opłat ma tyle że zostaje mu 300 zł na jedzenie. W kredyt ma wszystko, nawet suszarkę za 50 zł. To samo dzieje się już od dawna w Chinach, młodzież Jestem z pokolenia milenialsów ale nie potrafię pojąć moich rówieśników, jak można robic z siebie niewolnika banków ? Mój kolega zarabia 3500 netto ale kredytów i opłat ma tyle że zostaje mu 300 zł na jedzenie. W kredyt ma wszystko, nawet suszarkę za 50 zł. To samo dzieje się już od dawna w Chinach, młodzież bierze zakupy spożywcze na raty. Ja tam wolę jak człowiek pójść do sklepu stać mnie to kupuje nie to nie.
Oczywiście taka opcja leasingu pewnie dla firm jest opłacalna bo znam firmy które tak dynamicznie rosną że zmeiniają siedzibę praktycznie co max 2 lata. Więc jaki jest sens za każdym razem urzadzać biuro a potem po kosztach amortyzacji sprzedawać meble za grosze.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki