REKLAMA
Tour de spółki

Hiszpańska poczta będzie używała dronów

2015-12-05 18:19
publikacja
2015-12-05 18:19

Hiszpański Urząd Pocztowy będzie używał dronów. Bezzałogowe statki powietrzne mają ułatwić pracę listonoszom pracującym w górskich rejonach kraju. Będą dostarczały listy i paczki do odciętych zimą od świata wsi.

/ FORUM

Zgodnie ze statutem, Correos, czyli hiszpański Urząd Pocztowy jest zobowiązany do wysyłania i dostarczania przez 5 dni w tygodniu paczek i listów. Zimą, kiedy śnieg odcina dojazd do górskich dolin, listonosze docierają tam często z narażeniem życia.

Wkrótce ich obowiązki przejmą drony. Wybrane przez hiszpańską pocztę urządzenia mogą udźwignąć półtora kilograma ciężaru i oprzeć się sile wiatru wynoszącej 40 km na godzinę.

Miejscem próbnych lotów dronów jest Sortes - wioska w Asturii, na północy Hiszpanii, którą co roku zasypuje śnieg. Teraz, na położonych wokół niej zboczach listonosze uczą się obsługiwać aparaty.

Pierwsze z nich mają świadczyć usługi już najbliższej zimy. Oprócz paczek i listów będą dostarczać leki i produkty pierwszej potrzeby mieszkańcom górskich wsi.

Informacyjna AgencjaRadiowa/Ewa Wysocka-Barcelona/ab

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~wron
A przecież listonosz puka dwa razy. ..
~Olo
Zamiast listonoszy paczki będą dostarczać wrony. To życie wron można narażać, tak? A co na to ornitolodzy i obrońcy praw zwierząt?

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki