REKLAMA
CHCESZ ZACZĄĆ INWESTOWAĆ?

Harmonogram oferty publicznej spółki XTB

2016-04-14 09:54
publikacja
2016-04-14 09:54

Poniżej przedstawiamy harmonogram oferty publicznej X-Trade Brokers, dostawcy produktów i usług w zakresie obrotu instrumentami finansowymi na rynku pozagiełdowym.

Oferta będzie obejmować do 16.433.709 istniejących akcji sprzedawanych przez XXZW Investment Group, spółkę bezpośrednio kontrolowaną przez jednego z założycieli XTB, reprezentujących nie więcej niż 14 proc. kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Oferta ma się składać z oferty publicznej skierowanej do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w Polsce oraz oferty prywatnej skierowanej do inwestorów instytucjonalnych zagranicą, w tym kwalifikowanych inwestorów instytucjonalnych w Stanach Zjednoczonych. Część skierowana do inwestorów indywidualnych ma obejmować ok. 10-15 proc. oferty.

Harmonogram oferty:

14 kwietnia - publikacja prospektu oraz aneksu do prospektu zawierającego informację o cenie maksymalnej, rozpoczęcie procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych;

18-25 kwietnia - okres przyjmowania zapisów inwestorów indywidualnych;

26 kwietnia - opublikowanie informacji o ostatecznej liczbie i cenie akcji oferowanych;

27-28 kwietnia - okres przyjmowania zapisów inwestorów instytucjonalnych;

29 kwietnia - złożenie zlecenia sprzedaży akcji oferowanych na rzecz inwestorów indywidualnych za pośrednictwem GPW oraz zapisanie akcji na rachunkach inwestorów indywidualnych, ewentualne zapisy składane przez inwestorów zastępczych;

4 maja - przydział akcji oferowanych;

około 6 maja - planowany pierwszy dzień notowania akcji, w tym akcji oferowanych, na GPW. (PAP)

J.P. Morgan jest globalnym koordynatorem i współzarządzającym księgą popytu. Pekao Investment Banking, UniCredit Bank oddział w Londynie oraz Ipopema Securities są współzarządzającymi księgą popytu. Pekao Investment Banking jest oferującym.

XTB to międzynarodowy dostawca produktów i usług w zakresie obrotu instrumentami finansowymi na rynku pozagiełdowym. Grupa została założona w 2004 roku w Polsce. Obecnie koncentruje się na rozwijaniu swojej działalności na 12 rynkach, w tym w Polsce, Hiszpanii, Czechach, Turcji, Portugalii, Niemczech i we Francji.

W 2015 roku średnia kwartalna liczba aktywnych rachunków klientów detalicznych grupy wynosiła ponad 15 tys. Wynik z operacji na instrumentach finansowych brutto w tym okresie sięgnął 274,7 mln zł, z czego instrumenty pochodne CFD (ang. contracts for difference) oparte na indeksach stanowiły 43,1 proc., CFD oparte na walutach - 33,1 proc., a CFD oparte na surowcach - 26,5 proc. Przychody z działalności operacyjnej za 2015 r. wyniosły 282,5 mln zł (+38,2 proc. rdr), a zysk netto 119 mln zł (+54,3 proc. rdr, marża zysku netto w wysokości 42,1 proc.). (PAP)

jow/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~janek
No nieźle, nie liczyłem na to, że XTB wejdzie na giełdę szybciej niż w 2017 roku, a tu proszę, niespodzianka. Ciekawe, dlaczego zdecydowali się teraz na wejście.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki