Hałabuz i Stanilewicz nagrodzeni


Jak co roku Związek Banków Polskich rozdał prestiżowe nagrody dziennikarskie im. Mariana Krzaka. W ważnej, bo okrągłej X edycji konkursu, nagrodę otrzymała Nina Hałabuz z Parkietu, a także Robert Stanilewicz z TVN CNBC.Nagroda Dziennikarska im. Mariana Krzaka, upamiętnia działalność społeczną, bankową dziennikarską i polityczną współzałożyciela i pierwszego prezesa Związku Banków Polskich. Ma za zadanie wspierać i wyróżniać dziennikarzy zajmujących się w mediach tematyką finansowo-bankową. W tym roku przypadła dziesiąta, jubileuszowa edycja tego jednego z najstarszych konkursów dla dziennikarzy bankowych i ekonomicznych. W ciągu dziesięciu lat spośród kilkuset kandydatur nominowanych do Nagrody zostało 63 dziennikarzy i 5 redakcji, a zwycięzcami zostało 21 dziennikarzy i 2 redakcje.

Zarząd Związku Banków Polskich przyznał Nagrodę Dziennikarską im. Mariana Krzaka za rok 2007. Otrzymały ją 
dwie osoby: Nina Hałabuz z dziennika Parkiet za bardzo dobry debiut dziennikarski w roku 2007, dociekliwość i poszukiwanie nowych, interesujących form prezentacji tematyki bankowej finansowej, a także Robert Stanilewicz z TVN CNBC Biznes za wieloletnią działalność dziennikarską związaną z tematyką finansową i bankową mediach elektronicznych. Nagrody laureatom wręczył prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz.

Nagrody im. Mariana Krzaka należą bez wątpienia do jednych z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziennikarstwie finansowym. Ma ona tym większą wartość, że przyznawana jest przez środowisko bankowe.Nina Hałabuz to świeża krew w dziennikarstwie bankowym. W Parkiecie znalazła się zaledwie kilka miesięcy przed końcem 2007 roku. Miała zastąpić osoby, które przeszły w tym czasie do WSJ Polska. I jak się okazuje, to był strzał w dziesiątkę i jeden z najlepszych debiutów na dziennikarskim rynku. Warto przy tym pamiętać, że czytelnicy Parkietu są wyjątkowo wymagający. Jednym słowem należy zapamiętać to nazwisko, bo z całą pewnością jeszcze nie raz będzie o nim głośno.Drugim laureatem nagrody był Robert Stanilewicz. Człowiek - medialna instytucja, jeden z najbardziej związanych w Polsce z tematyką bankową w mediach elektronicznych. W jego przypadku była to już kolejna nagroda za dotychczasową działalność dziennikarską. Na jego przykładzie warto podkreślić, że tematyka finansowa w telewizji w Polsce jest raczej wyjątkiem niż regułą, zwłaszcza jeśli chodzi o bankowość. Stanilewicz udowadnia od dawna, że jest to temat ciekawy i interesujący. Robi to z powodzeniem nie tylko co tydzień w magazynie „Portfel” (otrzymał już za niego w 2005 roku nagrodę imienia Władysława Grabskiego) , ale przede wszystkim w licznych rozmowach na antenie TVN CNBC.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Michał Macierzyński & Łukasz Radomski /
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj