REKLAMA

Grupa Lotos uzgodniła ze stroną społeczną porozumienie dot. spółek, które znajdą się poza grupą

2021-10-26 17:32
publikacja
2021-10-26 17:32
Grupa Lotos uzgodniła ze stroną społeczną porozumienie dot. spółek, które znajdą się poza grupą
Grupa Lotos uzgodniła ze stroną społeczną porozumienie dot. spółek, które znajdą się poza grupą
fot. Michal Fludra/NurPhoto via ZUMA Press / / FORUM

Zarząd Grupy Lotos oraz przedstawiciele związków zawodowych uzgodnili treść porozumienia zabezpieczającego pracowników spółek, które zgodnie z realizacją środków zaradczych znajdą się poza grupą kapitałową - poinformował Lotos w komunikacie prasowym.

Jak podano, podpisany dokument stanowi ważny element w procesie fuzji PKN Orlen i Grupy Lotos.

"36-miesięczny okres obowiązywania gwarancji zatrudnienia oraz utrzymania dotychczasowych warunków pracy i płacy to najbardziej istotny punkt podpisanego dziś w Gdańsku porozumienia. Dodatkowo, strony wynegocjowały zabezpieczenie wewnątrzzakładowych źródeł prawa pracy, warunki kontynuacji dotychczasowych świadczeń socjalnych oraz zasady realizacji praw reprezentacji pracowników u pracodawcy" - napisano w komunikacie prasowym.

"Ważnym elementem jest także jednorazowe świadczenie, które będzie wypłacone w dniu zbycia aktywów w jednakowej wysokości wszystkim pracownikom spółek wychodzących poza koncern multienergetyczny, którzy na dzień podpisania porozumienia będą posiadali co najmniej roczny staż pracy. Dokument przejdzie teraz jeszcze ścieżkę korporacyjną" - dodano.

Zapisy porozumienia dotyczą pracowników spółek wychodzących poza Grupą Kapitałową Lotos, tj. spółek: Lotos Paliwa, Lotos Infrastruktura, Lotos Terminale, RCEkoenergia, Lotos Biopaliwa, Lotos-Air BP Polska oraz południowych oddziałów spółki Lotos Asfalt.

"Aktywa te przejdą do inwestorów, których poznamy po 14 listopada br., czyli po tym, jak PKN Orlen przedstawi Komisji Europejskiej komplet dokumentów związanych z realizacją środków zaradczych" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
dawidzia
Z tej fuzji na pewno wyniknie sporo dobrego, bo działając wspólnie, mają znacząco większe możliwości finansowe na kolejne ogromne i innowacyjne inwestycje. A to w dzisiejszych czasach jest konieczne
serina
To bardzo dobrze świadczy o firmie, ze nie zostawiła pracowników, że myśli o nich. Chyba kazdy chciałby miec takiego szefa.
filipolek
No dogadac sie ze zwiazkami to trzeba umiec, one jakos z natury chyba sa takie nieustepliwe a tu jak widac sie udalo. Dobrze! Kolejny krok zblizajacy do połączenia dwóch wielkich gigantów
molenda333
Myślę ze na najcięższy moment droi do fuzji własnie ogarnięto. To świadczy o tym ,że Obajtek jest doskonałym negocjatorem.Fajnie ze nie zapomina sie o zwykłych ludziach.

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki