REKLAMA

Grupa Azoty chce kupić udziały w kapitale zakładowym Solarfarm Brzezinka

2022-07-20 20:58
publikacja
2022-07-20 20:58
Grupa Azoty chce kupić udziały w kapitale zakładowym Solarfarm Brzezinka
Grupa Azoty chce kupić udziały w kapitale zakładowym Solarfarm Brzezinka
/ Grupa Azoty

Grupa Azoty zawarła z VSB Holding GmbH, Januszem Franciszkiem Siemieńcem oraz Solarfarm Brzezinka Sp. z o.o. umowę o prowadzenie negocjacji wraz z wyłącznością na ich prowadzenie, dotyczących potencjalnego nabycia 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Solarfarm Brzezinka - poinformowała Grupa Azoty w komunikacie.

Spółka podała, że strony są zainteresowane współpracą przy projekcie budowy elektrowni fotowoltaicznej "Brzezinka" o mocy około 270 MWp, rozwijanym przez Solarfarm i obejmującym prace przygotowawcze, budowlano-montażowe, przyłączenie do sieci elektroenergetycznej, uruchomienie i potencjalne prowadzenie tej elektrowni.

"Umowa określa warunki i zasady prowadzenia przez Strony negocjacji na zasadach wyłączności w celu zawarcia transakcji oraz ustalenia zasad współpracy, wraz z ustaleniem kluczowych parametrów niezbędnych do zawarcia transakcji i realizacji współpracy, w tym modelu finansowego i parametrów techniczno-ekonomicznych Projektu PV, ceny nabycia udziałów Solarfarm, zasad jej zapłaty oraz metod jej ewentualnej korekty" - podano w komunikacie.

"Zgodnie z ogłoszoną strategią Grupy Azoty do 2030 roku i kluczowym projektem „Zielone Azoty” Grupa Kapitałowa konsekwentnie zmierza w kierunku dywersyfikacji źródeł energii, m.in. na rzecz OZE. To kolejny krok w stronę zmniejszania śladu węglowego w produktach końcowych, jest to odpowiedź na komunikowane potrzeby naszych klientów. Tak jak wcześniej sygnalizowaliśmy, przy inwestycjach w obszarze OZE nie wykluczamy możliwości zaangażowania się w realizację projektów zewnętrznych, o ile oczywiście będą spełniać wymagania naszych instalacji i procesów produkcyjnych. Podpisana umowa otwiera nam drogę do nabycia realizowanego projektu PV, co musi zostać poprzedzone wypełnieniem kluczowych warunków zapisanych w umowie" – powiedział, cytowany w komunikacie wiceprezes Grupy Azoty Filip Grzegorczyk.

Grupa Azoty zakłada, że łączna moc nowych OZE w 2030 roku osiągnie w przybliżeniu 380 MW. Grupa szacuje, że dzięki planowanym inwestycjom uniknie kosztu zakupu energii o wartości ponad 200 mln zł w skali roku, a średni udział OZE w produkcji energii elektrycznej wyniesie 40 proc. do 2030 roku. (PAP Biznes)

ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki