Grecja: tragedia na morzu z udziałem siedmiuset migrantów

Na łodzi, która zatonęła rano u wybrzeży Krety, mogło znajdować się ponad siedmiuset imigrantów. Grecka straż przybrzeżna ocaliła do tej pory 340 osoby. Wyłowiono cztery ciała. Trwa akcja ratunkowa z udziałem co najmniej sześciu statków i helikoptera wojskowego.

Grecja: tragedia na morzu z udziałem siedmiuset migrantów
Grecja: tragedia na morzu z udziałem siedmiuset migrantów (fot. Reuters / FORUM)

Migranci wypłynęli z północnej Afryki w kierunku Włoch. Nad ranem drewniany kuter rybacki, na którym dotarli do południowych wybrzeży Krety, wysłał sygnał ostrzegawczy. Natychmiast podjęto akcję ratunkową.

Od początku roku przez Morze Śródziemne do Europy przedostało się ponad 205 tysięcy migrantów. Ponad 2,5 tysiąca zginęło lub zaginęło w drodze, głównie z Libii do Włoch, z czego 376 - nie licząc dzisiejszej tragedii - utopiło się w greckich wodach.

Według Międzynarodowej Organizacji do spraw Uchodźców, pojawienie się łodzi z uchodźcami w okolicach Krety może świadczyć o tym, że utworzył się nowy szlak migracyjny w południo-wschodniej części Morza Śródziemnego.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Beata Kukiel-Vraila/Ateny/mg/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Ramirez

Nie Migrantow tylko nielegalnych imigrantów!!!
Dlaczego pottal swiadomie chce juz przedstawic ich jako naturalnych obywateli i wybiela ten proceder uzywajac slow majacych "urobic" publike? Podobnie tobi to interia! Czyxby tajne dyrektywy z Niemiec???
Zal mi waszych dzieci bo to wy gotujecie im los niewolnikow godzac sie na takie manipulacje. Ja na szczescie dzieci nie mam ale mimo to potrafie sobie wyobrazic konsekwencje naplywu nielegalnych imigrantów. A kto nie potrafi sobie wyobrazic niech pojedzie do Berlina, Paryza, Brukseli, Luton, Sztokcholmu ... moglbym jeszcze wymieniac dlugo. Porozmawuajcie z Polakami z tych miast baaa a nawet z rodowitymi mieszkancami najlepkej po kilku głębszych :)
Dajcie sobie wmawiac ze to MIGRAŃCI myslcie ze to nie wasz problem, myslcie ze zmktis za was ten problem rozwiaze a waze dzieci i wnuki wam podziekuja :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Przemo

Brawo niech nie wsiadają i nie płyną tam gdzie nikt ich nie chce a w najgorszym przypadku idą na dno

! Odpowiedz
0 0 ~kika

to nie jest tragedia ,to jest zginiecie wojownikow na wojnie ,coz takie rzeczy sa normalne i zdarzaja sie przy atakach

! Odpowiedz
0 1 ~Polak

Tragedia ??

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil