REKLAMA

Grażyna i Wojciech Rybka wzywają do sprzedaży 3.196.970 akcji Drozapol-Profil po 2 zł (opis)

2017-08-21 16:54
publikacja
2017-08-21 16:54

Grażyna i Wojciech Rybka wzywają do sprzedaży 3.196.970 akcji Drozapol-Profil, co stanowi 37 proc. liczby głosów na WZ, po 2 zł za akcję - podał pośredniczący DM Raiffeisen. Łącznie Grażyna i Wojciech Rybka w wyniku wezwania zamierzają osiągnąć 100 proc. ogólnej liczy głosów na WZ. Wzywający rozważają wycofania spółki z GPW.

Wzywający zamierzają nabyc´ akcje, jeżeli na koniec okresu przyjmowania zapisów złożone zapisy obejmowac´ będą nie mniej niż 2.333.115 akcji, kto´re stanowia? 27 proc. liczby głoso´w na walnym zgromadzeniu.

Rozpoczęcie przyjmowania zapisów w wezwaniu nastąpi 11.09.2017 r., a zakończenie przyjmowania zapisów 10.10.2017 r.

Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 13.10.2017 r.

Wzywający rozważają wycofanie spółki z GPW.

"Akcje spółki od wielu lat nie cieszą się zainteresowaniem akcjonariuszy na GPW. Ich cena systematycznie spada. Wśród akcjonariuszy posiadających ponad 5 proc. akcji nie ma podmiotów instytucjonalnych. Rosnące wymogi w odniesieniu do spółek giełdowych, rosnące koszty funkcjonowania jako spółki giełdowej, oraz ryzyka, które spółka wskazuje w raportach od dłuższego czasu, utrudniające funkcjonowanie i osiąganie wyników zadowalających akcjonariuszy, przy braku wymiernych korzyści dla spółki i akcjonariuszy powodują, że wzywający rozważają podjęcie kroków w celu wycofania spółki z obrotu giełdowego i kontynuowania jej funkcjonowania jako spółka niepubliczna" - napisano w wezwaniu.

"Wzywający traktują nabycie akcji spółki jako inwestycję długoterminową, ale jej funkcjonowanie wymaga sporych zmian i dodatkowego dofinansowania, a obecna cena akcji nie zachęca do nowej emisji akcji. Spółka musi zatem szukać innych alternatyw na pozyskanie kapitału, poza giełdą. Niskie obroty dzienne na GPW, po kilka tysięcy zł nie dają też drobnym akcjonariuszom szansy na wyjście z inwestycji w akcje, których cena od kilku lat ciągle spada. W tej sytuacji pozostawanie na GPW nie jest ani w interesie spółki, ani mniejszościowych akcjonariuszy, ani wzywających" - dodano.

W poniedziałek o 16.35 kurs akcji spółki wynosił 1,93 zł.(PAP Biznes)

mbl/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki