REKLAMA

Global Cosmed prognozuje 304 mln zł przychodów i 14 mln zł EBITDA w '19

2019-02-11 19:10
publikacja
2019-02-11 19:10
YAY Foto

Grupa Global Cosmed prognozuje, że jej przychody w 2019 roku wyniosą 304 mln zł, a EBITDA wyniesie 14 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Jak podano, prognoza nie uwzględnia ewentualnych akwizycji.

W komunikacie podano, że prognoza zakłada urentownienie spółek dystrybucyjnych działających na rynkach zagranicznych w segmencie brandów oraz marek prywatnych, a także poprawę operacyjną w zakresie produkcji i logistyki. Jak dodano, prognoza przychodów uwzględnia organiczny rozwój sprzedaży strategicznych brandów na wszystkich rynkach oraz optymalizację portfela marek prywatnych.

"Sprzedaż produktów pod markami należącymi do grupy Global Cosmed w ocenie zarządu zanotuje kolejne wzrosty, zarówno lokalnie, jak i na rynkach międzynarodowych. Zarząd zakłada jednocyfrową poprawę sprzedaży w 2019 roku rdr w Polsce oraz wysoką, dwucyfrową dynamikę sprzedaży za granicą" - podano w komunikacie.

Spółka zakłada, że przychody marek prywatnych zanotują spadek w 2019 roku rdr.

Zgodnie z szacunkami Global Cosmed, przychody grupy w 2018 roku wyniosły 303,9 mln zł, a EBITDA 10,2 mln zł.

"Planowana poprawa marży EBITDA do 4,6 proc. w 2019 roku z 3,4 proc. w roku 2018, będzie wynikać z rozwoju własnych brandów oraz lepszej efektywności w obszarze produkcji i logistyki" - podano w komunikacie.

"Kontynuowane będą inwestycje w wydajne maszyny produkcyjne w kosmetykach i chemii gospodarczej, z uwzględnieniem automatyzacji oraz dalszej integracji pionowej. Wydłużenie szarż produkcyjnych oraz bardziej efektywne planowanie, powinny przełożyć się na wydajność i przyśpieszenie rotacji, co w efekcie spowoduje bardziej optymalne rozłożenie kosztów stałych" - dodano.

Prognoza - jak poinformowano - uwzględnia wzrost kosztów energii elektrycznej oraz opakowań w łącznej kwocie około 3 mln zł. Prognoza nie uwzględnia z kolei przejęć i akwizycji.

"Spółka systematycznie monitoruje ten rynek w kraju i za granicą. Rozwój przez akwizycję jest elementem strategii rozwoju Global Cosmed i zarząd nie wyklucza takich transakcji" - podano w komunikacie. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki