Przemysław Dąbrowski odchodzi z Getbacku

2019-11-20 19:12
publikacja
2019-11-20 19:12

GetBack zbliża się do zakończenia restrukturyzacji i przygotowuje się do realizacji zatwierdzonego układu. Spółka spodziewa się, że trwające przyspieszone postępowanie układowe zostanie zakończone najpóźniej na początku przyszłego roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

/ fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

„Opublikowaliśmy jednostkowe sprawozdanie finansowe za 2018 r. oraz spodziewamy się zakończenia przenoszenia funduszy do nowego TFI w ustawowym terminie, czyli do końca listopada br. Jednocześnie ustabilizowaliśmy odzyski, a dzięki głębokiej restrukturyzacji, znacząco ograniczyliśmy koszty funkcjonowania oraz rozpoczęliśmy wprowadzanie inicjatyw zmierzających do dalszej poprawy działalności windykacyjnej. Potwierdza to skuteczną realizację pierwszego etapu zatwierdzonego układu” – powiedziała cytowana w komunikacie Magdalena Nawłoka, p.o. prezesa GetBacku.

Spółka podała, że realizacja tych celów kończy etap ratowania spółki przed ryzykiem upadłości.

"Nowa faza wymagać będzie koncentracji na dalszej poprawie jakości operacji windykacyjnych oraz doprowadzeniu do końca porozumień z pozostałymi wierzycielami zabezpieczonymi" - napisano w komunikacie.

Getback podał, że dotychczasowy jej wiceprezes - Przemysław Dąbrowski, złożył z dniem 20 listopada rezygnację z zasiadania w zarządzie.

"Z uwagi na wypracowane nadwyżki - między innymi z transakcji sprzedaży aktywów w Rumunii - GetBack jest w stanie wypłacić pierwszą ratę układu niezwłocznie po jego uprawomocnieniu. Liczymy, że sąd rozpatrujący zażalenia weźmie to pod uwagę" - powiedział Dąbrowski. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
knf
Panie Przemysławie,
Dokonał Pan niemożliwego - gratulacje.
teofil
Raczej obdarował darmową kasą Abris, czy jak się tam teraz nazywają - główny akcjonariusz i ugotował Obligatariuszy, którzy tę kasę dali.
brunon987
chyba (u)sadzone przy korycie?!? - prezes krętacz, oszust, zapominalski, i "widzimisie", oby go rozliczyli z tego

Powiązane: Kłopoty GetBacku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki