GM: dwa nowe modele aut elektrycznych w ciągu najbliższych 18 miesięcy

Amerykański koncern motoryzacyjny General Motors deklaruje, że w ciągu najbliższego półtora roku wypuści na rynek dwa nowe modele aut elektrycznych na bazie modelu chevrolet bolt, w Europie sprzedawanego jako opel ampera-e - podała w poniedziałek agencja AP.

(fot. Brendan McDermid / Reuters)

Jak dodano, do 2023 roku GM chce zaoferować klientom ponad 20 modeli samochodów elektrycznych lub zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Amerykański koncern zadeklarował, że do 2020 roku zacznie produkcję pojazdów zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi, które mają być przeznaczone zarówno do celów komercyjnych, jak i wojskowych. Chce też w przyszłości produkować "wyłącznie zero-emisyjne modele aut".

Według agencji AP, nowymi produktami ze znakiem GM, które pojawią się na rynku w ciągu najbliższych 18 miesięcy, będą najprawdopodobniej samochody typu SUV lub sportowe, które mogłyby konkurować z elektrycznym Modelem 3 Tesli; jeszcze nie trafił on do sprzedaży.

Jak podał GM, większość jego nowych modeli samochodów elektrycznych będzie miało większy zasięg, niż dostępny obecnie na rynku bolt, który może przejechać na jednym ładowaniu ponad 383 km.(PAP)

Magdalena Jarco, Dorota Kazimierczak

maja/ pad/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 jrkp

ten sam GM ktory zabił elektryczny EV1 w latach 90tych a 200 w pelni sprawnych autek zniszczył zeby koncerny mogly trzepac kaske na ropie

obejrzyjcie dokument 'who killed electric car ?' to sie dopiero zdziwicie

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl