Francja: paczka papierosów za 10 euro od 2018 roku

2017-07-05 08:39
publikacja
2017-07-05 08:39

Paczka papierosów we Francji ma zdrożeć od przyszłego roku do poziomu 10 euro za sztukę. Sztuczny wzrost cen został zatwierdzony na zgromadzeniu narodowym przez premiera kraju, Edouarda Philippe’a.

Francja: Paczka papierosów zdrożeje do ponad 40 zł od 2018 roku / thetaXstock

Cena paczki papierosów ma stopniowo, ale szybko rosnąć do 2018 roku, aż osiągnie 10 euro – według aktualnego kursu euro, będzie to równowartość ok. 42 zł. Ustalenia premiera z wtorku 4 lipca nie są żadnym zaskoczeniem. Minister zdrowia, Agnes Buzyn już wcześniej zapowiadała, że jej celem do osiągnięcia podczas kadencji będzie zmniejszenie liczby osób palących papierosy – pisze francuski dziennik „L’Express”.

– Moim celem jest to, żeby pokolenie urodzone dzisiaj było pierwszym bez tytoniu – zapowiedziała w weekend minister w rozmowie z serwisem Hospimedia. – Walka z paleniem tytoniu, który jest głównym powodem zgonów, zostanie zintensyfikowana – dodał.

Średnia cena paczki papierosów we Francji to obecnie ok. 6,5 euro za sztukę, czyli ok. 27 zł. Podwyżka będzie więc wynosiła ponad 50 proc. ceny bazowej.

MG

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (24)

dodaj komentarz
~Scrrrrrr
Nie za sztukę tylko za paczkę jak już.
~qazq
Prosty temat - każdy ma pewien pułap do którego jest gotów ponosić rosnące obciążenia akcyzowe, a od którego będzie wolał kupić papierosy z cyrylicą na opakowaniu na bazarze.

Również przemytnicy/handlarze do pewnego poziomu zysków wolą nie ryzykować konfliktu z prawem, a od pewnego zysk jest tak wysoki, że
Prosty temat - każdy ma pewien pułap do którego jest gotów ponosić rosnące obciążenia akcyzowe, a od którego będzie wolał kupić papierosy z cyrylicą na opakowaniu na bazarze.

Również przemytnicy/handlarze do pewnego poziomu zysków wolą nie ryzykować konfliktu z prawem, a od pewnego zysk jest tak wysoki, że kary nie straszne.
tindala
Wyrwą ładny kawał dodatkowego grosza na nowe krawaty dla ojców republiki
~Łom
W Polsce paczka kosztuje 15 zł, a przeciętnie zarabia się 100 zł. We Francji zarabia się 100 euro dziennie, więc jak powyższą na 10 euro to i tak nie ma biedy.
jacek-19
W Polsce tez zarabiaja 100€ dziennie , a nawet wiecej .
Byles we Francji ,zarobiles tam 100€ w dzien (8 godzin) ? Nie to nie pisz glupot.
krzysiekj_85
dobry pomysł z tym zakazem sztucznych dodatków do żywności, dodatkowo zakazałbym jeszcze tłustych potraw i słodyczy
~ecce
rządy hien nad owcami - niech się barany obudzą,dopóki stać je na żarcie - jak rząd podniesie ceny, dopiero będą kwiczeć !
wizytator
Jeszcze zakazać alkoholu bo też wyniszcza i prowadzi do nalłogu, sztucznych dodatkow do jedzenia bo powodują raka itp. , no tak ale co nam zostanie ?
daniel21usa
W polsce to prawdziwa plaga palaczy bo gdzie spojrzyz to pala na beszczela

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki