Francja: Schwarzenegger oddał hołd ofiarom zamachów w Paryżu

Amerykański gwiazdor filmowy i były gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger, przebywający w Paryżu z okazji konferencji klimatycznej, oddał w sobotę hołd ofiarom paryskich zamachów terrorystycznych z 13 listopada.

"Paris, je t'aime and I pray for you" ("Paryżu, kocham Cię i modlę się za Ciebie") - napisał częściowo po francusku, a częściowo po angielsku Schwarzenegger na karcie, którą wraz z wieńcem z róż i storczyków złożył przed salą koncertową Bataclan, gdzie zginęło 90 ze 130 osób zabitych w zamachach.

Przed salą nie przestają gromadzić się ludzie, którzy chcą upamiętnić ofiary zamachów, albo po prostu zobaczyć na własne oczy, gdzie do nich doszło.

Aktor odwiedził to miejsce wraz z Michele Sabban, szefową założonej przez niego proekologicznej organizacji pozarządowej R20 - Regions for Climate Action.

Poza gwiazdorem, który przeszedł do historii kina jako słynny Terminator, także wiele innych gwiazd odwiedziło w tych dniach Paryż z okazji trwającej do 11 grudnia konferencji klimatycznej, wśród nich Leonardo di Caprio, Robert Redford i Patti Smith. (PAP)

kot/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil