REKLAMA

Fitch usunął rankingi mBanku z listy obserwacyjnej

2020-04-14 23:04
publikacja
2020-04-14 23:04

Agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating IDR mBanku na poziomie BBB- i rating indywidualny "viability rating" na poziomie bbb-. Jednocześnie agencja usunęła ratingi banku z listy obserwacyjnej ze wskazaniem pozytywnym - poinformował mBank w komunikacie.

/ fot. Ceri Breeze / Shutterstock

Perspektywa dla ratingu długoterminowego mBanku jest stabilna.

Usunięcie ratingów mBanku z listy obserwacyjnej ze wskazaniem pozytywnym odzwierciedla opinię Fitch, że w obecnych warunkach rynkowych sprzedaż mBanku przez Commerzbank AG jest mało prawdopodobna. Wcześniej agencja zakładała, że sprzedaży mBanku towarzyszyć może przeniesienie na jednostkę dominującą ryzyka związanego portfelem kredytów hipotecznych w walutach obcych, co miałoby pozytywny wpływ na oceny agencji dotyczące profilu, apetytu na ryzyko, jakości aktywów i bazy kapitałowej mBanku.

"Stabilna perspektywa ratingu odzwierciedla opinię agencji, że solidny poziom kapitału mBanku i nadwyżki w stosunku do minimalnych wymogów kapitałowych są wystarczające, aby skompensować skutki przewidywanego spowolnienia polskiej gospodarki bez wywierania znaczącej presji na aktualny poziom ratingów banku" - napisano w komunikacie mBanku. 

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki