Eurotel złożył ofertę zakupu udziałów w spółce działającej na rynku elektroniki użytkowej

2017-12-06 07:26
publikacja
2017-12-06 07:26

Eurotel złożył niewiążącą ofertę zakupu większościowego pakietu udziałów w podmiocie działającym na rynku elektroniki użytkowej - podał Eurotel w komunikacie.

"Zarząd podejmie decyzję o złożeniu wiążącej oferty zakupu po przeprowadzeniu (...) badania due diligence, a także określenia sposobu finansowania transakcji i warunków płatności, jak też uzyskania niezbędnych zgód organów emitenta" - napisano w komunikacie.

Eurotel podał, że złożona oferta określa między innymi koncepcję biznesową prowadzenia działalności po dokonaniu transakcji, warunki handlowe zakupu udziałów podane jako widełki cenowe stanowiące mnożnik prognozowanego poziomu EBITDA kupowanej spółki za 2017 rok wynoszący w od ok. 3 do 5 razy (zakres ceny od 30 do 50 mln mln zł)

Spółka, której dotyczyć ma transakcja, działa od wielu lat na rynku specjalistycznej elektroniki użytkowej w segmencie premium, posiada sieć własnych salonów sprzedaży, grupę stałych odbiorców detalicznych jak i hurtowych, wyłączność na sprzedaż części swojej oferty oraz wyniki finansowe porównywalne z wynikami osiąganymi przez Eurotel.

"Zawarcie omawianej transakcji może zwiększyć znacząco wyniki finansowe Grupy Eurotel, poprawi jej dywersyfikację poprzez dalsze zmniejszenie uzależnienia od dotychczasowych partnerów oraz umożliwi osiągnięcie częściowej synergii w obu podmiotach" - napisano w komunikacie.(PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki