REKLAMA
Tour de spółki

Europejska płaca minimalna z poparciem związkowców

2020-02-22 08:33
publikacja
2020-02-22 08:33

To wielki sukces "Solidarności"; udało nam się przekonać największe związki zawodowe regionu, ale też skutecznie lobbować wśród pozostałych organizacji - komentuje szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda wynik głosowania central związkowych ws. europejskiej płacy minimalnej.

/ fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM

"To wielki sukces +Solidarności+. Udało nam się przekonać nie tylko największe związki zawodowe z naszego regionu, ale też skutecznie lobbować wśród pozostałych organizacji" - podkreślił Duda w "Tygodniku Solidarność".

Jak ocenił, "jeśli uda się przeforsować dyrektywę o europejskiej płacy minimalnej, będzie to wielki krok do ujednolicenia unijnego rynku pracy". Zaznaczył też, że obok swobody przepływu kapitału, swobody działalności gospodarczej, musi działać jednolity rynek pracy.

W głosowaniu korespondencyjnym, które zakończyło się w nocy, ponad 80 proc. z ponad 500 central związkowych zrzeszonych w Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych opowiedziało się za zobowiązaniem Konfederacji i jej przewodniczącego Luci Visentininiego do podjęcia działań na rzecz dyrektywy o europejskiej płacy minimalnej. Taką dyrektywę zapowiedziała nowa przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

W listopadzie ub. roku z inicjatywy "Solidarności" 24 największe centrale związkowe Europy Środkowo-Wschodniej stworzyły wspólny front wspierając władze EKZZ do zabiegania o nową dyrektywę o płacy minimalnej. Zapowiadana przez Komisję Europejską dyrektywa przewiduje w pierwszej kolejności wprowadzenie zasady, że płaca minimalna musi wynosić co najmniej 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia danego kraju. (PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (24)

dodaj komentarz
czajos
Ta cała banda nieudacznych nierobór rychło spowoduje, że Europejska gospodarka i tak już w istocie socjalistyczna stanie się zupełnie niekonkurencyjna w odniesieniu do pozostałego świata.
Jak to jest, że ci którzy najmniejszy mają wkład w rozwój tak wpływają na gospodarkę
karbinadel
Gdyby byli tylko nierobami, to pół biedy. Oni są szkodnikami
loosac odpowiada karbinadel
Dokladnie! Oni sa wyjatkowo sumienni w pasozytowaniu i szkodzeniu.
1978
Duda ,Bujara i ta cała Solidarność wykoncza polskie firmy. Wolne niedzielę płacę minimalne i już ponad 20 tyś sklepów zniknęło przez dwa ostatnie lata. Zyskują tylko sieci zagraniczne tj dyskonty. Teraz Duda bierze się za cała gospodarkę. Będzie dobrze robił wszystkim firmom w Polsce. Niemcy ,Francja,Holandia Duda ,Bujara i ta cała Solidarność wykoncza polskie firmy. Wolne niedzielę płacę minimalne i już ponad 20 tyś sklepów zniknęło przez dwa ostatnie lata. Zyskują tylko sieci zagraniczne tj dyskonty. Teraz Duda bierze się za cała gospodarkę. Będzie dobrze robił wszystkim firmom w Polsce. Niemcy ,Francja,Holandia i inne zacierają ręce. Zlikwidują wszystkie polskie firmy mu uciesze krajów z zachodu. Tamte gospodarki i firmy są dużo bardziej rozwinięte i mają przemysl rozwiniety ktorego u nas nie ma. Kraj oparty na handlu i uslugach. Co tam dla Dudy i Bujary. PiS przeglosuje a za kilka lat będzie lament i smutek. Jak finanse się zawali państwa to zapamiętajcie nazwisko Duda i Solidarność. Ci pasożyty nie mają pojęcia o gospodarce ,nawet zieleniaka by nie utrzymali. Doprowadza Polskie do ruiny.
anty12
Jak toprzejdzie to Dania pokaze gest Lichockiej albo wyjdzie z UE. Tak czy inaczej UE i tak juz nie istnieje. PS Co ten pasozyt z Solidarnoscu ma do powiedzenia ? Proponuje zeby kazdy nierob z /solidarnosci zalozyl w PL dzialalnosc gospodarcza.
jasiek2017
Nieroby i największe pasożyty tego Świata chcą wymusić na firmach jak mają płacić.
furgas
Ale czemu tak nieśmiało. Niech to będzie od razu 100% przeciętnego wynagrodzenia danego kraju, a najlepiej od razu 200%. Wtedy za jednym pociągnięciem zlikwidujemy biedę.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jarekzbyszek
To się ucieszą pracownicy spółki Dekom. Nie trzeba będzie strajkować, nowych związków zawodowych zakładać. Wreszcie właściciel czyli związek zawodowy Solidarność zacznie uczciwie pracownikom płacić,

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki