Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Narkomanii

2004-06-26 12:54
publikacja
2004-06-26 12:54
Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Narkomanii. Dlatego sobota jest w placówkach leczenia osób uzależnionych prowadzonych przez Monar "Dniem Otwartych Drzwi". Każdy kto ma ochotę, może przyjrzeć się działaniom terapeutów, a także porozmawiać z nimi i ocenić wykonywaną w placówkach pracę.

W województwie podlaskim jest jeden ośrodek Monaru - w Zaczerlanach pod Białymstokiem. Jak zapewnił Wieslaw Wojtecki z tego ośrodka - można tam przyjść zawsze i zawsze uzyska się poradę i pomoc.

Ośrodek w Zaczerlanach przeznaczony jest dla osób powyżej 18-go roku zycia. Obecnie przebywa w nim ponad 40 osób. Według Wiesława Wojteckiego, terapia w ośrodku jest skuteczna w 15-stu - 25-ciu procent przypadków,.

Rocznie Monar udziela pomocy ponad 75 -ciu tysiącom osób. Stowarzyszenie to powstało w 1978 roku. Jest pozarządową organizacją, działającą w całej Polsce. Zajmuje się przeciwdziałaniem narkomanii, bezdomności oraz niesieniem pomocy osobom pozostającym w trudnej sytuacji życiowej - samotnym, chorym na AIDS i skrzywdzonym przez los.

Źródło:IAR
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki