REKLAMA

DeGenerals planuje w I półroczu 2021 debiut na NewConnect

2020-11-03 08:50
publikacja
2020-11-03 08:50
DeGenerals planuje w I półroczu 2021 debiut na NewConnect
DeGenerals planuje w I półroczu 2021 debiut na NewConnect
fot. Grzegorz Kawecki / / Puls Biznesu

Dom Maklerski INC będzie pośredniczył w ofercie publicznej akcji DeGenerals o łącznej wartości do 2,5 mln euro. Dodatkowo INC, jako autoryzowany doradca, wesprze DeGenerals w debiucie na rynku NewConnect, który planowany jest w I półroczu 2021 roku. - podało INC w komunikacie prasowym.

"Oferta publiczna akcji DeGenerals SA będzie największą ofertą akcji spółki gamingowej, w jakiej będzie pośredniczyć Dom Maklerski INC w tym roku. Zauważamy, że pomimo pandemii, branża gamingowa cieszy się nadal zainteresowaniem inwestorów. Jest to zrozumiałe, bo nawet potencjalny lock-down społeczeństwa w związku z dynamicznym przyrostem zachorowań na COVID 19 nie powinien wpłynąć negatywnie na tę branżę. Dodatkowo studio specjalizuje się w ciekawych produkcjach o unikalnej wojennej tematyce. Warto podkreślić, iż pierwsza gra DeGenerals zwróciła swoje koszty w ciągu pierwszych 3 dni od premiery. Spółka mocno dywersyfikuje swoją działalność, rozbudowując plan wydawniczy" – powiedział cytowany w komunikacie prezes Domu Maklerskiego INC Paweł Śliwiński.

"Podpisanie umowy z INC to krok milowy w kierunku rynku kapitałowego. To dla nas ważny moment, mam nadzieję, że obecność na giełdzie pozwoli nam wejść do pierwszej ligi spółek gamingowych w Polsce. Debiutu na NewConenct spodziewamy się w I półroczu 2021 r" – dodał prezes DeGenerals Robert Pietrzko.

Planowana publiczna oferta spółki będzie miała łączną wartość do 2,5 mln euro i będzie oparta o memorandum informacyjne.

DeGenerals to niezależne studio deweloperskie. Jego debiutancki projekt – Tank Mechanic Simulator miał premierę 20 lutego 2020 r. na PC. W ciągu pierwszych 72 godzin od premiery sprzedało się 39 tys. kopii, co zapewniło pokrycie wszystkich kosztów związanych z produkcją.

DeGenerals zamierza dalej monetyzować projekt Tank Mechanic Simulator. W sierpniu we współpracy z Ultimate Games ukazała się wersja na Nintendo Switch. W przygotowaniu są także porty na konsole PS4 i Xbox One, wersja VR oraz DLC zawierająca nowe czołgi, pojazdy, misje do wykonania i tryby gry. Spółka bada kierunki rozwoju kolejnych gier i je preprodukuje, aby przygotować nowy, co najmniej tak dobrze zarabiający, tytuł.

Głównym akcjonariuszem DeGenerals jest PlayWay.(PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki