REKLAMA

DataWalk wyemituje do 274,1 tys. akcji po cenie 155 zł za walor

2022-08-10 17:48
publikacja
2022-08-10 17:48
DataWalk wyemituje do 274,1 tys. akcji po cenie 155 zł za walor
DataWalk wyemituje do 274,1 tys. akcji po cenie 155 zł za walor
/ Puls Biznesu

Zarząd DataWalk zdecydował o podwyższeniu kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego, poprzez emisję do 274,1 tys. akcji z ceną 155 zł za walor, bez prawa poboru dla obecnych akcjonariuszy - poinformowała spółka. Firma planuje zainwestować środki w zwiększenie zatrudnienia, rozwija jednocześnie bardziej skalowalne formy sprzedaży.

"Planujemy inwestować dostępne środki finansowe w zwiększenie zatrudnienia w najbliższych miesiącach m.in. w obszarach sprzedażowych i wdrożeniowych, w celu maksymalizacji dynamiki wzrostu udziału w rynku w już sprawdzonym modelu go-to-market (direct sales). Jednocześnie skoncentrujemy część zasobów na rozwój bardziej skalowalnych i efektywnych oraz niezależnych od naszych zasobów ludzkich metod sprzedaży" – napisał w komunikacie prasowym prezes Paweł Wieczyński.

Jak poinformował Bartłomiej Piekarski, szef relacji inwestorskich DataWalk, spółka zdecydowała się na emisję ponieważ widziała zagrożenie sytuacją, w której tempo inwestycji determinowałaby sytuacja na rynku kapitałowym, a nie faktyczne potrzeby biznesowe.

"Nasi akcjonariusze instytucjonalni zaproponowali nam jednak uniknięcie takiego scenariusza, zapewniając nam kapitał pozwalający wybrać dogodny moment na pozyskanie finansowania na realizację IV etapu strategii, co wpisuje się w standardowe praktyki finansowania spółek technologicznych" - napisał w komunikacie.

Akcje zostaną zaoferowane w drodze subskrypcji prywatnej. Umowy objęcia walorów zawierane będą z inwestorami do 14 sierpnia.

Spółka poinformowała, że prowadziła od 28 lipca negocjacje z wybranymi inwestorami instytucjonalnymi oraz mniej niż 150 osobami fizycznymi lub prawnymi, dotyczące ich uczestnictwa w ewentualnej subskrypcji prywatnej akcji.

"Pozyskanie kapitału od inwestorów, w tym instytucji finansowych, oferujących kapitał na korzystnych warunkach, leży w interesie spółki oraz stanowi wyraz potrzeb inwestycyjnych grupy kapitałowej emitenta wynikających z przynoszącej oczekiwane rezultaty strategii. Uzyskane środki przyczynią się do zwiększenia tempa i skali rozwoju biznesu grupy na kluczowych rynkach" - napisano.

W środę na zamknięciu notowań kurs DataWalk wynosił 174,4 zł. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki