REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

DM BOŚ przedstawił nową wycenę akcji Brand24

2023-03-30 19:40
publikacja
2023-03-30 19:40

Analitycy DM BOŚ w raporcie z 30 marca wycenili akcję Brand24 w horyzoncie 12 miesięcy na 37,2 zł.

DM BOŚ przedstawił nową wycenę akcji Brand24
DM BOŚ przedstawił nową wycenę akcji Brand24
fot. Krystian Maj / / FORUM

W dniu wydania raportu akcje Brand24 kosztowały na warszawskiej giełdzie 25,70 zł.

Analitycy DM BOŚ wskazują, że zainicjowany półtora roku temu proces wprowadzenia podwyżek cen abonamentów (najpierw nowym, a następnie „starym” klientom) i przebudowy cennika przez Brand24 okazał się sukcesem, przynosząc wyraźny wzrost miesięcznych powtarzalnych przychodów, przychodów na użytkownika, poprawiając widoczność przychodów generowanych w kolejnych okresach i podnosząc ich poziom.

"Z drugiej strony doprowadził – co zarząd spółki otwarcie przyznaje, choć konsekwentnie nie ujawnia dokładnych danych – do istotnego ograniczenia przyrostu liczby użytkowników Brand24" - napisano w raporcie.

DM BOŚ zwraca uwagę, że pod koniec 2022 roku efekty procesu podwyżek cen abonamentów (pomijając ewentualny składnik walutowy, związany ze zmianami w kursie PLN względem USD i poziomem kursów zabezpieczonych przez spółkę) wydawały się już być w większości odzwierciedlone w poziomie przychodów – potrzeba wygenerowania lub znalezienia kolejnego impulsu mogącego podtrzymać lub przyśpieszyć tempo jej wzrostu stała się ewidentna. Rok 2023 spółka rozpoczęła również od zmian w polityce cenowej, podnosząc ceny dla nowych klientów średnio o 24 proc.).

"Spółka próbuje zaadresować tę potrzebę poprzez przegląd opcji strategicznych w celu przeanalizowania możliwości pozyskania partnera, który przyspieszyłby jej rozwój na rynkach zagranicznych (szczególnie w USA), zwiększając efektywność pozyskiwania klientów oraz pozwalając na „skokowe” zwiększenie skali działalności" - napisano.

Brand24 zamierza skierować działania na automatyzację procesów, efektem czego powinna być wyższa wydajność. Spółka pracuje nad szerszym zastosowaniem algorytmów AI (sztucznej inteligencji) do optymalizacji istniejących i opracowania nowych produktów.

"Popularyzacja technologii związanych z AI jest postrzegana przez wielu, w tym przez zarząd Brand24, jako „rewolucja” – porównywalna wyłącznie z narodzinami samego internetu; zaadoptowanie się do nowej rzeczywistości (dającej szansę na szybszy rozwój (lecz nie pewność takiego rozwoju)) będzie stanowić jedno z kluczowych wyzwań na najbliższy czas dla większości podmiotów gospodarczych, w tym – oczywiście – również dla Brand24" - napisano w raporcie.

Depesza jest skrótem raportu DM BOŚ powstałego na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 30 marca o godzinie 17:40.

W załączniku znajduje się pełna wersja rekomendacji z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

pr/ gor/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

44968239_20230330_0954_B24_PL_RA.pdfpdf
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki