WAŻNE

DM BOŚ obniżył cenę docelową dla akcji PKN Orlen do 80 zł

2020-07-09 09:48
publikacja
2020-07-09 09:48
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 1 lipca, obniżyli cenę docelową dla akcji PKN Orlen do 80 zł z 83 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację "kupuj".

Raport sporządzono przy kursie 63,28 zł.

"Zalecamy neutralne stanowisko wobec PKN Orlen do momentu ogłoszenia decyzji KE odnośnie fuzji z Lotosem, chociaż uważamy, że walory spółki są tanie (kupuj/ neutralnie; 12M EFV = 80,0 zł na akcję)" - napisano w raporcie.

22 lipca mija ostateczny termin ogłoszenia przez Komisję Europejską decyzji i wymogów, które PKN musi spełnić, by przejąć Lotos.

"Wydaje się oczywiste, że decyzja będzie miała silny wpływ na notowania obu spółek w zależności od tego, czy fuzja dostanie zielone światło czy nie. Uważamy, że szanse są 50 proc./50 proc., dlatego też zmieniamy naszą krótkoterminową rekomendację +relatywną do rynku+ na +neutralnie+ (przynajmniej do momentu ogłoszenia ostatecznej decyzji)" - napisano w raporcie.

W ocenie DM BOŚ, początkowa reakcja rynku na brak zgody na fuzję może być pozytywna (oczekiwania bezpieczniejszego bilansu, kontynuacja wypłacania dywidend, mniejsza ekspozycja na ryzyka branży rafineryjnej), podczas gdy zgoda KE mogłaby wstępnie obudzić negatywny sentyment (obawy, że PKN może być poddany presji, by „przepłacić” za przejęcie Lotosu, silny wzrost zadłużenia, wstrzymanie wypłat dywidendy).

"Zgoda KE na fuzję z Lotosem potwierdzi naszą wycenę PKN, podczas gdy odmowa będzie bodźcem do jej obniżenia. Natomiast pod względem fundamentalnym zielone światło dla fuzji będzie, naszym zdaniem, dobrą nowiną dla PKN" - napisano w raporcie DM BOŚ.

Pierwsza dystrybucja raportu, którego autorem jest Łukasz Prokopiuk, nastąpiła 2 lipca o godz. 7:20.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy wymagane prawem informacje DM BOŚ. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

36584900_PKN_Orlen_28_FN_74_2020_DM_BOŚ disclaimer prasa.pdfpdf
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jendreka
Jak drobnych ciułaczy robi się w balona. Wyżej można przeczytać "reakcja rynku na brak zgody na fuzję może być pozytywna (oczekiwania bezpieczniejszego bilansu, kontynuacja wypłacania dywidend, mniejsza ekspozycja na ryzyka branży rafineryjnej), podczas gdy zgoda KE mogłaby wstępnie obudzić negatywny sentyment " Jak drobnych ciułaczy robi się w balona. Wyżej można przeczytać "reakcja rynku na brak zgody na fuzję może być pozytywna (oczekiwania bezpieczniejszego bilansu, kontynuacja wypłacania dywidend, mniejsza ekspozycja na ryzyka branży rafineryjnej), podczas gdy zgoda KE mogłaby wstępnie obudzić negatywny sentyment " , po czym trochę niżej czytamy "Zgoda KE na fuzję z Lotosem potwierdzi naszą wycenę PKN, podczas gdy odmowa będzie bodźcem do jej obniżenia. Natomiast pod względem fundamentalnym zielone światło dla fuzji będzie, naszym zdaniem, dobrą nowiną dla PKN" - napisano w raporcie DM BOŚ. Czyli co się nie stanie to analitycy będą mieli rację. Takim geniuszem każdy może być.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki