REKLAMA

DM BDM nadal zaleca kupno Forever Entertainment, cena docelowa 8 zł

2022-03-24 08:30
publikacja
2022-03-24 08:30
DM BDM nadal zaleca kupno Forever Entertainment, cena docelowa 8 zł
DM BDM nadal zaleca kupno Forever Entertainment, cena docelowa 8 zł
fot. Borys Skrzyński / / Puls Biznesu

Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 24 marca, podtrzymali rekomendację "kupuj" dla Forever Entertainment, obniżając cenę docelową akcji do 8,0 zł z 9,4 zł wcześniej, co daje potencjał wzrostu wobec kursu zamknięcia z środy o 53 proc.

Analitycy DM BDM przypominają, że 7 kwietnia zadebiutuje długo wyczekiwana gra „The House of The Dead: Remake” (ponad 5x większe zainteresowanie grą po publikacji trailera vs „Panzer Dragoon”), która ich zdaniem w istotny sposób przełoży się na osiągane wyniki finansowe. Szacują oni, że w samym 2022 r. gra będzie w stanie sprzedać się w nakładzie ok. 240 tys. kopii.

Ponadto, wszystkie z planowanych remaków na 2021 r. zostały przesunięte na obecny rok. Obecnie 5 remaków jest ukończonych bądź w zaawansowanej fazie, w tym niedawno zapowiedziana gra z portfela japońskiego giganta (Square Enix) „Front Mission 1st: Remake".

W lutym podczas jednego z najważniejszych wydarzeń (Nintendo Direct) dla producentów i wydawców gier na Nintendo Switch zaprezentowano IP, które Forever Entertainment pozyskał w ramach umowy ze Square Enix. Tym samym rozpoczęła się kampania marketingowa gier „Front Mission: Remake”. Latem tego roku zadebiutuje pierwsza część.

"Potencjał sprzedaży tego IP jest znacznie większy od obecnie wydanych lub czekających na debiut remaków, czyli „Panzer Dragoon” i „House of The Dead”. Spodziewamy się, że przed nami bardzo mocny pod względem wynikowym, jak i marketingowym rok dla spółki" - napisano w raporcie.

Analitycy prognozują, że w 2022 roku Forever Entertainment osiągnie 66,2 mln zł przychodów i 16,8 mln zł zysku netto. W przyszłym roku przychody mają wzrosnąć do 84,6 mln zł, a zysk netto wyniesie 16,4 mln zł.

Depesza jest skrótem raportu DM BDM. Materiał został opracowany na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego. Autorem raportu jest Krzysztof Tkocz.

Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 24 marca, o godzinie 8:00.

W załączniku pełna wersja raportu z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

pr/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

42007984_20220324_0965_for_pl_ra.pdfpdf
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki