Czy Twój e-PIT jest obowiązkowy?

Od 15 lutego można korzystać z nowej usługi Ministerstwa Finansów - Twój e-PIT. Po zalogowaniu do portalu podatki.gov.pl  podatnicy widzą wypełnione zeznanie podatkowe, które, o ile wcześniej go nie zatwierdzą, zostanie wysłane automatycznie 30 kwietnia. Co w przypadku, kiedy chcą skorzystać z innej formy rozliczenia? 

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Osoby, które dokonały rozliczenia z fiskusem przed 15 lutego, chcieli korzystać z innej formy rozliczenia online lub zrobili to osobiście w urzędzie, mogą mieć wątpliwości, czy ich zeznanie zostało złożone skutecznie. Czytelnik Bankier.pl zwrócił się do redakcji z pytaniem: "Czy muszę wykonać jakieś czynności w związku z usługą Twój e-PIT, która już została udostępniona, jeśli już sam rozliczyłem PIT w ubiegłym tygodniu?". Odpowiedź na to pytanie jest prosta - nie należy robić nic, ponieważ skorzystanie z usługi Twój e-PIT jest nieobowiązkowe. 

Resort finansów w najczęściej zadawanych pytaniach umieścił również odpowiedź na kwestię, czy skorzystanie z Twojego e-PIT-a jest obowiązkowe. "Podatnik samodzielnie wybierze, czy chce skorzystać z e-PIT-a sporządzonego przez administrację skarbową, czy też samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe" - czytamy na stronie Ministerstwa Finansów. 

Przypomnijmy, że Twój e-PIT jest dostępny dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz podatników, którzy uzyskują przychody z kapitałów pieniężnych (np. ze zbycia akcji), czyli składają formularze PIT-37 lub PIT-38.

WS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne