REKLAMA

Czy Twój e-PIT jest obowiązkowy?

2019-02-22 14:09
publikacja
2019-02-22 14:09

Od 15 lutego można korzystać z nowej usługi Ministerstwa Finansów - Twój e-PIT. Po zalogowaniu do portalu podatki.gov.pl  podatnicy widzą wypełnione zeznanie podatkowe, które, o ile wcześniej go nie zatwierdzą, zostanie wysłane automatycznie 30 kwietnia. Co w przypadku, kiedy chcą skorzystać z innej formy rozliczenia? 

fot. Krystian Maj / / FORUM

Osoby, które dokonały rozliczenia z fiskusem przed 15 lutego, chcieli korzystać z innej formy rozliczenia online lub zrobili to osobiście w urzędzie, mogą mieć wątpliwości, czy ich zeznanie zostało złożone skutecznie. Czytelnik Bankier.pl zwrócił się do redakcji z pytaniem: "Czy muszę wykonać jakieś czynności w związku z usługą Twój e-PIT, która już została udostępniona, jeśli już sam rozliczyłem PIT w ubiegłym tygodniu?". Odpowiedź na to pytanie jest prosta - nie należy robić nic, ponieważ skorzystanie z usługi Twój e-PIT jest nieobowiązkowe. 

Resort finansów w najczęściej zadawanych pytaniach umieścił również odpowiedź na kwestię, czy skorzystanie z Twojego e-PIT-a jest obowiązkowe. "Podatnik samodzielnie wybierze, czy chce skorzystać z e-PIT-a sporządzonego przez administrację skarbową, czy też samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe" - czytamy na stronie Ministerstwa Finansów. 

Przypomnijmy, że Twój e-PIT jest dostępny dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz podatników, którzy uzyskują przychody z kapitałów pieniężnych (np. ze zbycia akcji), czyli składają formularze PIT-37 lub PIT-38.

WS

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2018

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki