Cmentarzyska rowerów w bankowych biurowcach w Londynie

2019-09-02 12:54
publikacja
2019-09-02 12:54

Londyńskie banki tną zatrudnienie, nierzadko żegnając pracowników z dnia na dzień. Po byłych bankowcach pozostaje niecodzienny ślad – w garażach biurowców rdzewieją dziesiątki rowerów, a nawet porzucane samochody.

W 2019 r. kilka wielkich instytucji finansowych w Londynie znacznie ograniczyło zatrudnienie. W tej grupie mieszczą się m.in. Deutsche Bank, HSBC, Barclays, BNP Paribas, Societe Generale i Citigroup. Jak donosi serwis FinancialNews, liczba pracujących w sektorze bankowości inwestycyjnej w City jest najniższa od 9 lat.

/ YAY Foto

Zwalniani z dnia na dzień bankowcy często zabierają ze sobą tylko osobiste rzeczy i pośpiesznie żegnają się pracodawcą. Jak informuje FinancialNews, w podziemiach biurowców w „bankowych” dzielnicach Canary Wharf i Square Mile zbierają kurz dziesiątki porzuconych rowerów, czasem wartych kilka tysięcy funtów. Właściciele albo nie mają czasu i ochoty po nie wrócić, albo zdążyli już zapomnieć o ich istnieniu.

Przedstawiciele Goldman Sachs, Morgan Stanley i banku Nomura przyznali, że problem istnieje i pracują nad jego rozwiązaniem. Rowery zbyt długo pozostające na parkingach przekazywane są organizacjom charytatywnym, które rozdają je potrzebującym. Goldman Sachs wprowadził nawet system oznaczania pojazdów w garażach, który pozwala zidentyfikować porzucane rowery.

FinancialNews wspomina, że w podziemiach Canary Wharf przez lata stały także porzucone przez bankowców samochody – porsche i alfa romeo. Wśród pracowników krąży również legenda o bankierze inwestycyjnym, który po odejściu z pracy „zapomniał” o zaparkowanym pod ziemią ferrari.

Sektor finansowy jest jedną z najlepiej rozwiniętych branż brytyjskiej gospodarki i w dużym stopniu koncentruje się w Londynie. Powszechnie ocenia się, że będzie on jednym z najbardziej poszkodowanych po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

MK

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
philo128
A po której stronie mają kierownicę?
dziki_losos
E tam. W Chinach są cmentarzyska po 10 tysięcy rowerów i więcej. Polecam zdjęcia: https://www.theatlantic.com/photo/2018/03/bike-share-oversupply-in-china-huge-piles-of-abandoned-and-broken-bicycles/556268/

W skrócie: bike-sharing (coś jak Nextbike / Veturilo) zbankrutował i zostawił "środki trwałe"...
neluto
Z dnia na dzień tracą pracę tylko ci że starzem mniejszym niż 2 lata. Pozostali za każdy przepracowany rok dostają tygodniową odprawę. Chyba że ma powyżej 46 lat to 1.5x tydzień x ilość lat. Do tego dochodzi okres wypowiedzenia. Jeśli strony dojdą do porozumienia można iść do domu bez wypowiedzenia z dodatkowym Z dnia na dzień tracą pracę tylko ci że starzem mniejszym niż 2 lata. Pozostali za każdy przepracowany rok dostają tygodniową odprawę. Chyba że ma powyżej 46 lat to 1.5x tydzień x ilość lat. Do tego dochodzi okres wypowiedzenia. Jeśli strony dojdą do porozumienia można iść do domu bez wypowiedzenia z dodatkowym hajsem w ręce. Więc nie jest tak tragicznie. Państwo w im chroni pracownika
eresz1
Tyle teoria. W praktyce jeżeli pracownik ma gdzieś dostęp do wrażliwych informacji, to z dnia na dizeń odcina mu się dostęp do systemów (w tym możliwość wejścia do biura), a bez nich nie ma za bardzo jak pracować. Wtedy pracownik z dnia na dzień traci pracę, choć formalnie jest zatrudniony przez okres wypowiedzenia Tyle teoria. W praktyce jeżeli pracownik ma gdzieś dostęp do wrażliwych informacji, to z dnia na dizeń odcina mu się dostęp do systemów (w tym możliwość wejścia do biura), a bez nich nie ma za bardzo jak pracować. Wtedy pracownik z dnia na dzień traci pracę, choć formalnie jest zatrudniony przez okres wypowiedzenia i nawet dostaje wynagrodzenie.
1as
Wpuścić Polaków i będzie pozamiatane :)
A tak serio to czegoś nie kumam, gościu traci pracę i nie zależy mu na swoim mieniu?!
Albo zarobił tam na pięć żyć do przodu, albo tak mu beret zryło, że nie pamięta jak się nazywa.
jbakalarus
Po stracie pracy ferrari z kredytem nie jest ci juz potrzebne.
marioxx odpowiada jbakalarus
Chętnie odkupię rowery proponuję 10 funtów za sztukę beż sprawdzania jakości i marki , tira też wynajmę na swój koszt , może jakiś Polak w Londynie by się tym zainteresował ?

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki