Chiny: aresztowano 36 osób za produkcję podróbek suszarek Dyson

Chińska firma, która w południowych i wschodnich Chinach produkowała, a następnie sprzedawała podróbki suszarek do włosów popularnej brytyjskiej marki Dyson, została zamknięta przez policję - aresztowano 36 osób.

Ok. 400 podrobionych suszarek do włosów Dyson, 1500 półproduktów i 200.000 komponentów zostało przejętych w ramach wspólnej akcji przeprowadzonej przez służby bezpieczeństwa z Szanghaju, Guangdong i Fujian - podał w niedzielę South China Morning Post.

Dochodzenie rozpoczęło się w sierpniu ub. roku po tym, jak policja otrzymała informacje od konsumentów, którzy w głównych sklepach internetowych zakupili podrobione suszarki.

Małżeństwo, które było "mózgiem" operacji, w ub. roku założyło firmę w południowej prowincji Guangdong, kupiło produkty marki Dyson, wynajęło techników, którzy dokonali analizy urządzeń, a następnie uruchomiło własne linie montażowe.

Para ta zatrudniała również pracowników i stworzyła działy zajmujące się zaopatrzeniem, produkcją, magazynowaniem, logistyką oraz sprzedażą hurtową i detaliczną.

Jak podała policja, podrobione suszarki trudno było odróżnić od oryginalnych, jednak nie spełniały standardów i mogły przyczynić się do zniszczenia włosów, a także spowodować zagrożenie pożarowe.

Podrobione suszarki do włosów sprzedawano w cenie od 10 do 50 proc. niższej od ceny sprzedaży produktów Dyson. Suszarki tej marki w Chinach kosztują ok. 435 USD.

Władze poinformowały, że policja z Szanghaju w 2018 roku zbadała 500 spraw dotyczących naruszenia praw własności intelektualnej.

mbud/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil