Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie rosną i próbują odrabiać straty z poprzedniej sesji. Inwestorzy czekają na trzecią już obniżkę stóp procentowych w USA - informują maklerzy.


Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME drożeje o 0,8 proc. do 11 582,00 USD za tonę, odrabiając większość strat z poprzedniej sesji.
Na Comex w Nowym Jorku miedź kosztuje 5,3730 USD za funt, wyżej o 1,00 proc.
Na giełdzie metali SHF w Szanghaju miedź jest wyceniana po 92 180 juanów za tonę, w górę o 0,13 proc.
W środę kończy się 2-dniowe posiedzenie Fed - za kilkanaście godzin nastąpi ogłoszenie ustaleń monetarnych i konferencja szefa Fed Jerome'a Powella.
Inwestorzy spodziewają się już 3. obniżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną - o 25 pb., po raz ostatni w tym roku.
Gracze będą poszukiwać wskazówek co do dalszego kierunku polityki monetarnej Fed - uwaga skupi się na najnowszym wykresie punktowym Fed, prognozach ekonomicznych i komentarzach szefa Fed Jerome'a Powella.
W 2026 r. rynki pieniężne wyceniają dwie obniżki stóp procentowych Fed.
Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME kosztowała 11 487,00 USD za tonę, niżej o 148 USD.
8 grudnia cena miedzi na LME wzrosła w trakcie handlu do rekordowego poziomu 11 771 USD za tonę.
Od początku tego roku miedź na LME zdrożała o ponad 30 proc. (PAP Biznes)
aj/ gor/


























































