REKLAMA
WEBINAR

Cena akcji w wezwaniu na Polenergię podniesiona do 63 zł

2021-02-05 08:52, akt.2021-02-05 09:11
publikacja
2021-02-05 08:52
aktualizacja
2021-02-05 09:11

Cena akcji w wezwaniu na Polenergię, ogłoszonym przez BIF IV Europe Holdings i Mansa Investments, została podwyższona do 63 zł z 47 zł - podało pośredniczące w transakcji Santander Biuro Maklerskie.

Cena akcji w wezwaniu na Polenergię podniesiona do 63 zł
Cena akcji w wezwaniu na Polenergię podniesiona do 63 zł
fot. Krystian Maj / / FORUM

"Wskazana powyżej podwyższona Cena Akcji zostanie zapłacona za wszystkie Akcje objęte zapisami w odpowiedzi na Wezwanie, w tym także za Akcje objęte zapisami złożonymi przed dniem opublikowania niniejszego komunikatu" - napisano w komunikacie.

Polenergia w osobnym komunikacie podała w piątek, że jej akcjonariusz większościowy - Mansa Investments sp. z o.o. oraz BIF IV Europe Holdings zawarły aneksy do umowy inwestycyjnej z 3 listopada 2020 r.

Akcjonariusze ci uzgodnili zmianę dwóch parametrów dotyczących ich współpracy po wycofaniu akcji Polenergii z obrotu na GPW.

Zgodnie z aneksem cena emisyjna jednej nowej akcji, czyli akcji które mają zostać zaoferowane Mansa Investment i których łączna cena emisyjna ma być równa łącznej kwocie pozostających do spłaty należności Mansa Investments z tytułu pożyczek akcjonariuszy udzielonych spółkom projektowym w celu sfinansowania rozwoju istniejących projektów lądowych farm wiatrowych będzie wynosiła 47 zł zamiast 25,10 zł.

"Cena emisyjna jednej akcji w ramach emisji akcji, które mają zostać zaoferowane Inwestorowi w wykonaniu jego zobowiązania do wpłat kapitałowych do Spółki w łącznej wysokości 150 mln euro w ciągu najbliższych dwóch lat, bezpośrednio po wycofaniu akcji Spółki z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, będzie wynosiła 47,00 zł zamiast 43 zł" - napisano w komunikacie.

6 listopada BIF IV Europe Holdings i Mansa Investments wezwały do sprzedaży 21,98 mln akcji Polenergii, uprawniających do 48,4 proc. głosów na WZ spółki. Cenę akcji w wezwaniu określono wówczas na 47 zł.

Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpoczęło się 10 grudnia i pierwotnie miało potrwać do 11 stycznia 2021 r, ale zostało przedłużone do 17 lutego.

Na zamknięciu czwartkowej sesji akcje Polenergii wyceniane były na 58 zł, a po otwarciu piątkowych notowań na 62,6 zł. (PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki