REKLAMA
WEBINAR

CI Games pokazało stratę za III kw. Spółka rozważa wprowadzenie akcji na giełdę w Londynie

2022-11-24 08:38, akt.2022-11-24 11:12
publikacja
2022-11-24 08:38
aktualizacja
2022-11-24 11:12

Grupa CI Games wypracowała w III kwartale 2022 r. 10,8 mln zł przychodów, EBITDA wyniosła w tym okresie -3,1 mln zł, a strata netto sięgnęła 3,9 mln zł - podała spółka w raporcie.

CI Games pokazało stratę za III kw. Spółka rozważa wprowadzenie akcji na giełdę w Londynie
CI Games pokazało stratę za III kw. Spółka rozważa wprowadzenie akcji na giełdę w Londynie
/ Informacja prasowa

W trzecim kwartale 2021 roku przychody spółki wyniosły 32,7 mln zł, EBITDA 19,3 mln zł, a zysk netto 12,8 mln zł.

"W okresie trzech kwartałów br. nie mieliśmy premier nowych gier, co w oczywisty sposób przełożyło się na przychody ze sprzedaży wygenerowane przez Grupę. Za poziom przychodów w roku 2022 odpowiada sprzedaż gier z naszego back catalogue, zwłaszcza Sniper Ghost Warrior Contracts 2, której premiera miała miejsce w połowie ub. roku. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętego wyniku" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes spółki Marek Tymiński.

"Przed nami ważny rok. Do sprzedaży trafi wyczekiwany przez graczy tytuł – The Lords of The Fallen. Wynik za trzeci kwartał uwzględnia wydatki na marketing Lordsów, z których przychody pojawią się w 2023 roku. W okresie dziewięciu miesięcy br. nakłady inwestycyjne wyniosły blisko 60 mln zł, większość dotyczyła wydatków na produkcję The Lords of The Fallen, Sniper Ghost Worrior Next, projekt Survive oraz zakupu akcji United Label (3 mln zł). W raportowanym okresie ponieśliśmy także spore wydatki związane z przygotowaniami do dual listingu" – dodał.

Spółka rozważa wprowadzenie akcji CI Games do równoległego notowania na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Prowadzi też przegląd opcji strategicznych.

"Grupa będzie nadal otrzymywać wsparcie ze strony Drake Star Securities LLC w procesie przeglądu opcji strategicznych, w tym w szczególności w zakresie negocjacji i wyboru strategicznego inwestora branżowego. Obecnie nie podjęliśmy żadnych decyzji dotyczących wyboru konkretnego inwestora strategicznego" – powiedział prezes.

W październiku CI Games zaktualizowało swoją strategię, zgodnie z którą będzie tworzyło własne IP oraz skupiało się na projektach multiplayer i action-RPG. Nowymi grami mają być Project Scorpio i Projcet III.

CI Games obserwuje duże zainteresowanie ze strony potencjalnych strategicznych inwestorów - poinformował na telekonferencji prezes CI Games Marek Tymiński.

"Prowadzimy rozmowy z inwestorami strategicznymi, a ich liczba jest większa niż mniejsza" - powiedział prezes.

Dyrektor finansowy David Broderick poinformował, że w związku z planami spółki dotyczącymi dual listingu w Londynie, większość pracy jest wykonana i może to nastąpić na początku przyszłego roku.

CI Games rozważa wprowadzenie akcji do równoległego notowania na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Tymiński zapowiedział, że CI Games nie planuje podnosić ceny za akcje United Label.

W lipcu w wyniku wezwania ogłoszonego przez CI Games na akcje United Label zawarto transakcje, których przedmiotem było 168.555 akcji spółki.

W połowie maja CI Games wezwał do sprzedaży pozostałych 275.000 akcji tej spółki, stanowiących 21,57 proc. akcji, po 18,02 zł za sztukę. W wyniku wezwania CI Games zamierzał osiągnąć 1.275.000 akcji United Label, uprawniających do 100 proc. ogólnej liczby głosów na WZ. Później CI Games podniósł cenę w wezwaniu do 18,04 zł.

epo/ ana/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
lobotomek
Prezes Tymiński jak Salomon:
"Prowadzimy rozmowy z inwestorami strategicznymi, a ich liczba jest większa niż mniejsza" -

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki