REKLAMA

Tymiński: CI Games chce regularnie wydawać nowe gry z serii "Sniper"

2020-01-16 17:08
publikacja
2020-01-16 17:08

Premiera następnej części "Sniper Ghost Warrior" planowana jest pod koniec 2020 roku, a kolejne gry z serii mają pojawiać się regularniej niż dotychczas - poinformował PAP Biznes prezes Marek Tymiński. Na podstawie obecnej sprzedaży "Sniper Ghost Warrior Contracts" CI Games oczekuje, że gra będzie zyskowna.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

W czwartkowym komunikacie spółka podała, że wznowiła pracę nad grą o roboczym tytule "Tactical Shooter 2", który będzie kontynuacją serii "Sniper Ghost Warrior".

"Konsekwentnie będziemy budować serię Sniper Ghost Warrior. Chcemy, aby kolejne części wychodziły bardziej regularnie niż dotychczas" - napisał.

Trzecią część serii "Sniper Ghost Warrior" wydano w kwietniu 2017 roku, około półtora roku przed premierą "Sniper Ghost Warrior Contracts". Debiut drugiej części cyklu miał natomiast miejsce w 2013 roku, a pierwszy "Sniper" wyszedł w 2010 roku.

"Już w grudniu część zespołu wznowiła pracę nad 'Tactical Shooter 2', czyli kontynuacją serii 'Sniper Ghost Warrior'. Mamy sporo zrobione i premiera kolejnej odsłony może nastąpić już pod koniec 2020 r. Formuła Contracts przyjęła się, co widać po pozytywnym odbiorze gry przez graczy i krytyków, jak i po dotychczasowych wynikach sprzedaży" - napisał prezes.

Tymiński podał, że na początku roku CI Games podpisało umowę z jednym z partnerów, który rozpoczął już prace nad dalszym rozwojem serii "Sniper", znacznie wykraczając poza "Tactical Shooter 2".

"Nasz wewnętrzny zespół dołączy do tego projektu pod koniec roku" - napisał.

CI Games chce wkrótce otworzyć nowe studio, które docelowo, wraz z częścią zespołu w Warszawie, będzie odpowiedzialne za dalszy rozwój serii "Lords of the Fallen". W maju ubiegłego roku spółka wypowiedziała umowę z amerykańskim studiem Defiant Studios, które pracowało nad drugą częścią gry od czerwca 2018 roku.

"Tak jak w przypadku serii SGW planujemy współpracę z szeregiem partnerów zewnętrznych. Będzie to projekt przeznaczony na przyszłą generację konsol oraz PC" - napisał Tymiński.

CI Games podał w czwartek, że od premiery 22 listopada sprzedał ponad 250 tys. sztuk gry "Sniper Ghost Warrior Contracts", zarówno w postaci fizycznych nośników, jak i cyfrowej. W czerwcu, na pytanie podczas czatu z inwestorami, prezes Tymiński ocenił, że osiągalna jest sprzedaż gry na poziomie 600-700 tys. kopii w pierwszym kwartale od premiery.

"Przez pierwsze niespełna siedem tygodni sprzedało się ponad 250 tys. sztuk z lekką przewagą fizycznych nośników. Jestem przekonany, że najnowszy 'Sniper' będzie generował istotne dla spółki przychody przez kilka kolejnych lat" - napisał prezes w odpowiedzi na pytania PAP Biznes.

"Pierwsze dwa tygodnie były słabsze niż można się było spodziewać, natomiast sprzedaż w kolejnych utrzymywała się na zadowalającym poziomie. Krzywa sprzedaży jest dużo bardziej płaska, niż miało to miejsce w przypadku 'Sniper Ghost Warrior 3' (poprzedniej gry z serii - PAP Biznes)" - dodał.

Tryb gry dla wielu graczy ma być udostępniony do końca pierwszego kwartału. Prezes nie oczekuje natomiast, aby to rozszerzenie miało istotne przełożenie na sprzedaż gry.

Spółka oczekuje, na bazie obecnych danych sprzedażowych, że "Sniper Ghost Warrior Contracts" będzie zyskowny.

"Na podstawie obecnych danych najnowsza gra będzie zyskowna" - napisał.

Spółka nie ma w planach kolejnej emisji akcji, prezes nie wyklucza natomiast, że może "otworzyć się na inwestorów w przypadku spółek zależnych". W skład grupy wchodzi m.in. firma United Label, realizująca kilka projektów wydawniczych.

W czerwcu 2019 roku CI Games pozyskał z emisji akcji 9,7 mln zł. Środki miały trafić ma powiększenie wewnętrznego zespołu deweloperskiego, wsparcie działań marketingowych oraz rozszerzenie portfolio wydawanych gier o nowe tytuły. Cena emisyjna wyniosła 0,9 zł. (PAP Biznes)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki